Kurzemes Vārds

19:58 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Uztraucas BT Tranzīta bijušie strādājošie

Sarmīte Pelcmane

Pēc bijušo darbinieku pilnvarotā Laimoņa Baumaņa pieprasījuma Kurzemes Apgabaltiesa 8.augustā atzina SIA "BT Tranzīts" maksātnespēju. Šī firma ir viena no maksātnespējīgās akciju sabiedrības "Būvtehnika" izveidotajām apakšstruktūrām, un, kā redzams, arī šiem jaunajiem veidojumiem biznesā nesokas nemaz tik spoži.

Firma "BT Tranzīts" dibināta 1997.gadā, nodarbojās ar automobiļu pārdošanu, tehnisko apkopi un remontu un citām tamlīdzīgām lietām. Tajā pirmās paraksta tiesības bija bijušajam akciju sabiedrības "Būvtehnika" prezidentam Anatolijam Maļukovam.

"BT Tranzīts" bija viens no "Būvtehnikas" izveidotajiem daudzajiem apakšuzņēmumiem. Kā savulaik informēja "Būvtehnikas" valdes priekšsēdētāja Dzintra Vītiņa, uzņēmums esot reorganizēts vairākos uzņēmumos – SIA "Būvpasaule", SIA "BT Tranzīts", SIA "BT Renaults", akciju sabiedrība "Subtana", SIA "Bettana", kā arī citās sabiedrībās un individuālajos uzņēmumos, par kuru vadītājiem kļuvuši bijušie akciju sabiedrības "Būvtehnika" inženiertehniskie darbinieki. Uz daļu no šiem uzņēmumiem, tuvojoties "Būvtehnikas" maksātnespējai, tika pārvietoti arī akciju sabiedrības strādnieki. Situācija gan bija tik samudžināta, ka daudzi no viņiem pat vairs nesaprata, kurā uzņēmumā īsti strādā. Ne velti "Būvtehnikas" administratore Rita Briede, pārņemot uzņēmuma lietas, paziņoja, ka oficiāli darbā pieņemtu strādnieku tur vairs nav, palikuši tikai administrācijas pārstāvji.

Jau "Būvtehnikas" bijušie strādājošie krietni izmocījās, mēģinot saņemt neizmaksātās algas. Līdz pat tādai situācijai, ka ik rītu pulcējās pie firmas slēgtajiem vārtiem, gaidot vismaz kaut kādu informāciju. Tagad tiem, kam laimējās, ka dokumenti tomēr kādu laiku bijuši noformēti "Būvtehnikā", ir iespēja saņemt naudu, ja viņi pieteicās par maksātnespējīgā uzņēmuma kreditoriem.

Taču tiem, kas tika pārvietoti uz citiem "Būvtehnikas" izveidotajiem uzņēmumiem, piemēram, "BT Tranzīts", lietas joprojām neiet. Atkal maksātnespēja, atkal neizmaksātas algas. Taču tagad strādājošie kļuvuši gudrāki, un, kā "Kurzemes Vārdam" sacīja L.Baumanis, aktīvi meklējot iespējas pieteikt savus prasījumus šā uzņēmuma maksātnespējā. Diemžēl tas esot visai sarežģīti, jo strādājošie nekādi nevarot noskaidrot ieceltās administratores atrašanās vietu un iesniegt dokumentus. Zināms tikai, ka tā esot Ērika Beitāne no Rīgas, bet, kur viņu meklēt, neesot ne jausmas. Cilvēkiem ir bail, ka tikai šoreiz atkal kaut ko nenokavē, galvenais, nepalaist garām kreditoru pieteikšanās termiņu.