Kurzemes Vārds

02:57 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Atklāj jaunu muitas kontroles punktu

Andrejs Rjabcevs

Vakar ar aicināto viesu un žurnālistu piedalīšanos atklāja Valsts ieņēmumu dienesta Liepājas nodaļas Muitas kontroles punktu (MKP 0441) Cukura ielā 8/16. Doma par tā izveidi briedusi jau sen, jo līdzšinējā atrašanās vietā Vecā ostmalā bijušas dažādas grūtības ar kravas transporta piebraukšanu. Līdz šim kravas automašīnām, lai tiktu līdz muitas punktam, vajadzēja braukt cauri visam pilsētas centram, tādējādi apdraudot un traucējot satiksmi, arī bojājot ielu segumu, taču tagad šai problēmai rasts risinājums. Atklāšanas uzrunā pilsētas galva Uldis Sesks novērtēja kā ļoti izdevīgu jaunā muitas punkta atrašanās vietu – galveno tranzīta ceļu krustojumā, pa kuriem visbiežāk iznāk braukt transportam ar kravām.

Kā stāstīja posteņa priekšnieks Jānis Ozols, jaunais Muitas kontroles punkts strādās visu diennakti un bez brīvdienām, kopskaitā būs nedaudz vairāk nekā 80 darbinieku, bet vienā maiņā aptuveni 15 cilvēku. Te kravu pārvadātāji varēs nokārtot visas formalitātes, kas saistītas ar importu, eksportu, arī tranzīta kravām, deklarēšanu un citiem pakalpojumiem.

Apsveikumus muitas punkta darbiniekiem bija ieradies teikt VID ģenerāldirektors Andrejs Sončiks, finansu ministrs Gundars Bērziņš un VID Galvenās muitas pārvaldes direktors Kalvis Vītoliņš. Klātesošos uzrunāja arī VID Liepājas nodaļas direktors Gaidis Bierands, citi viesi. Kā informēja VID Informācijas daļā, jaunā Muitas kontroles punkta izveidei no VID budžeta iztērēti 55 tūkstoši latu.

Pašvaldība dosies pie iedzīvotājiem

Pilsētas domes Finansu komiteja nolēmusi no rezerves fonda piešķirt 1190 latu pašvaldības un valsts iestāžu Informatīvās dienas rīkošanai 14.septembrī Kuršu laukumā. Šāds pasākums pirmo reizi notika pērn un pulcēja daudz interesentu. Paredzams, ka šogad Informatīvajā dienā savus stendus iekārtos vairāk nekā 20 uzņēmumu. Domes ierīkotajā teltī ikviens varēs saņemt visplašāko informāciju par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem, konsultēties ar domes speciālistiem. Kā uzsvēra pilsētas galva Uldis Sesks, pašvaldības pārskats iedzīvotājiem, uzņēmumu un servisa organizāciju pakalpojumu demonstrēšana reizi gadā varētu kļūt par labu tradīciju.

Iespējams, kāds saņems arī sodu

Kārtējā izdevumā «Info», ko regulāri sagatavo Būvvalde un Būvinspekcija, apkopotas ziņas par iepriekšējā nedēļā apstiprinātajiem projektiem, atļaujām veikt celtniecības un rakšanas darbus, par ekspluatācijā pieņemtajiem objektiem, utt. Biļetenā ir arī saraksts par atklātajiem pārkāpumiem, tas ir, nelikumīgo būvniecību. Tas sakāms par autostāvvietu Šķēdes ielā 7b, žogu, ko Peldu ielā 32/34 būvē J.Gailis, ielas seguma iegrimi pie mājas Pērkones ielā 26 pēc tam, kad ieguldīja ūdensvadu. Par mācību jākļūst atklātajām nelikumīgajām dzīvokļu pārbūvēm, piemēram, Pasta ielā 12–26. Izdevumā arī uzzinām, ka tuvākajā laikā jaunu asfalta segumu uzklās O.Kalpaka ielas posmā no Siļķu ielas līdz krustojumam ar ostas ievadceļu.

Piedāvā darba iespējas Vācijā

Valsts nodarbinātības dienesta filiāle "Liepājas centrs" informēja, ka saskaņā ar līgumu starp Vācijas Federatīvās Republikas un Latvijas Republikas valdību Latvijas pilsoņiem tiek piedāvāta iespēja pieteikties darbam Vācijā. Pretendentiem izvirzītas vairākas prasības, arī pabeigta profesionālā izglītība, vismaz divu gadu darba pieredze savā specialitātē, vācu valodas prasme sarunvalodas līmenī u.c. Darbu piedāvā medicīnas māsām, lauksaimniecības darbiniekiem, gaļas izcirtējiem, maizniekiem, jumiķiem, atslēdzniekiem. Nodarbinātības dienesta filiālē "Liepājas centrs" var iegūt plašāku informāciju par piedāvātajām iespējām strādāt Vācijā.

Aicina rūpīgāk laistīt ielas

Ielu remontdarbu dēļ transporta kustība novirzīta pa Vānes – Sakas – Saraiķu ielu. Tā kā vairāki posmi tur nav asfaltēti, transporta plūsma rada iedzīvotājiem neciešamus sadzīves apstākļus gaisā sacelto smilšu un putekļu dēļ. Putekļu mākoņi biezā kārtā nosēžas arī uz apstādījumiem un dārza ražu. Ziemupes ielas 16 iedzīvotāji Ivars Vaičis un Jausma Vaiče nosūtījusi vēstuli Pilsētas domes priekšsēdētājam U.Seskam un izpilddirektoram N.Niedolam, kurā rakstīts, ka šajā situācijā ir jānodrošina regulāra ielu laistīšana. "Pēc mūsu lūguma Komunālās pārvaldes direktoram ir notikusi daļēja Ziemupes ielas laistīšana, taču bieži ir bijis nepieciešams telefoniski atgādināt par solījumu ielas laistīt vairākas reizes dienā," teikts vēstulē. Nobeigumā iedzīvotāji lūdz uzdot atbildīgajām amatpersonām sekot laistīšanas darbu izpildei un bezlietus dienās nodrošināt Sakas un Ziemupes ielas vairākkārtēju laistīšanu.

Uz burtnīcu vākiem – Liepājas bērni

"Top" veikalu tīkls sadarbībā ar akciju sabiedrību "Liepājas papīrs" pirmo reizi laidis klajā gan līniju un rūtiņu burtnīcas skolai, gan zīmēšanas albumus. Uz to vākiem ir trīs Liepājas bērni – Ieva, Līna un Emīls. Burtnīcas iecerētas kā pārsteigums skolēniem, sākot jauno mācību gadu. Šīs preces var nopirkt tikai "Top" veikalos, un pussantīms, kas samaksāts par katru burtnīcu, tiek ziedots Liepājas Bērnu patversmei kādas mācībām nepieciešamas lietas iegādei. Pircēji var ne tikai ziedot, bet arī paši piedalīties loterijā un laimēt datoru.

Jūrā ūdens ir tīrs

Kā informēja Sabiedrības veselības aģentūras speciālisti, lai gan pēdējās dienās Liepājas pludmales apmeklētāji sūdzējās, ka jūras ūdens esot vizuāli netīrs un tajā lielā skaitā redzamas medūzas, analīzes rāda, ka ūdens ir tīrs, tas atbilst standartiem un tāpēc tajā var droši peldēties. Mūspusē joprojām arī ziedošās toksiskās zilaļģes nav manītas. Kā jau rakstījām, Liepājā jūras ūdenim analīzes veic trīs vietās, un tas dod objektīvu pārskatu par stāvokli pilsētas peldvietās. Tiem liepājniekiem, kas tuvākajā laikā gatavojas doties ārpus pilsētas un pagozēties citviet pie jūras, būs svarīgi zināt, ka peldēties atļauts visās Baltijas jūras un Rīgas jūras līča peldvietās.

Regulators ir gatavs regulēt

Jau rakstījām, ka nesen Pilsētas domes nodibinātais Sabiedrisko pakalpojumu regulators, cenšoties apgūt pietiekamu darba apjomu un vienlaikus atbrīvot no neraksturīgām rūpēm mazās pašvaldības, sagatavo attiecīgos līgumus. Tagad tas ziņo par pirmajiem panākumiem. Mūsu Sabiedrisko pakalpojumu regulators ir apņēmies apkalpot Saldus pilsētu, Talsus un Aizputi, arī Kurmāles pagastu Kuldīgas rajonā un Lībagu pagastu Talsu rajonā. Tā nolēmušas šo vietu pašvaldības, kas lūgušas Liepājas domi apstiprināt tādu pievienošanos. Un to noformēja vakar domes sēdē. Kā teica Sabiedrisko pakalpojumu regulatora direktors Artis Rimma, patlaban nekādi liepājniekiem bīstami iesniegumi vēl netiekot izskatīti.