Kurzemes Vārds

22:33 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Uguns plosās pilsētas centrā

Andrejs Rjabcevs

Vakar īsi pirms pulksten 12 ugunsgrēks izcēlās pašā pilsētas centrā – Zivju un Stendera ielas krustojumā, tieši blakus restorānam "Senču sēta". Netālajā rokkafejnīcā sēdošie pamanīja, ka dažus metrus tālāk Kungu ielas virzienā liesmas virs kādas koka celtnes pacēlušās jau vairāku metru augstumā, tāpēc saukti talkā ugunsdzēsēji. Pagaidām vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ liesmas sākušas plosīt šķūnīšus, kuru likumīgais īpašnieks vēl vakar pēcpusdienā nebija noskaidrots. Diemžēl, kad ieradās dzēsēji, uguns jau bija tik spēcīga, ka koka celtnes neizdevās glābt – mazāk cietušās šķūnīšu ārsienas un dažas citas konstrukcijas tagad atliek vairs tikai noārdīt, jo atjaunot tās nav iespējams.

Pašlaik kā viens no ticamākajiem iemesliem, kāpēc radās liesmas, tiek minēta neuzmanīga rīkošanās ar uguni. Iepriekš policijas darbiniekiem ne reizi vien no šīs vietas pašā pilsētas centrā iznācis raidīt projām klaidoņus, narkomānus un dzērājus. Turklāt arī ugunsdzēsējiem šī vieta jau ir labi pazīstama, jo ne pirmo reizi viņi tur dzēsa ugunsgrēku. Nesen sarkanais gailis bija iemeties šķūnīšu jumtā, pilnīgi to sabojājot. Tagad kārta bija pāri palikušajām koka konstrukcijām.

Speciālisti komentē, ka šo ugunsgrēku nevar uzskatīt par īpaši bīstamu. Par laimi tieši blakus šķūnīšiem nebija nevienas koka ēkas, uz kuru liesmas varētu pārsviesties, vai citu bīstamu objektu. Vienīgā tuvējā māja (kafejnīca "Senču sēta") tika nolaistīta ar ūdeni. Aptuveni piecpadsmit minūšu laikā dzēsēji veiksmīgi tika galā ar liesmām. Tiesa gan, varbūt šoreiz būtu izdevies vēl saglābt ko no koka šķūnīšiem, ja informācija par degšanu būtu saņemta ātrāk. VUGD Liepājas brigādē zvans pēc palīdzības atskanējis tikai tad, kad sarkanais gailis jau bija iemeties jumtā. Tāpēc dzēsēji lūdz atgādināt iedzīvotājiem, ka nepieciešamības gadījumā, dzēsēju palīdzību var izsaukt arī no mobilā tālruņa, zvanot uz galvenās pārvaldes bezmaksas numuru 112. Savlaicīga informēšana par ugunsnelaimi krietni atvieglos gan dzēsēju darbu, gan arī palīdzēs izvairīties no lielākiem zaudējumiem.

Vakarrīt ugunsnelaime izcēlusies arī dzīvojamā mājā K.Ūliha ielā 56. Pulksten 2.42 VUGD Liepājas brigādē atskanējis zvans pēc palīdzības, jo liesmas jau bija izplatījušās pa nama jumtu un dažām telpām. Kā vēlāk no noteikuma vietas ziņoja dzēsēji, liesmas sapostījušas aptuveni 10 kvadrātmetru jumta seguma, verandu 12 kvadrātmetru platībā un 6 kvadrātmetrus sienas. Dzēsēji vēl noskaidro īstos aizdegšanās iemeslus.

Bet trešdienas vēlā pēcpusdienā ugunsdzēsēju palīdzība bija vajadzīga Bunkas pagasta Bužu mājās. Tur pilnīgi sadedzis saimniecības siena šķūnis 100 kvadrātmetru platībā un vēl aptuveni 30 tonnu siena, kas bija ēkā. Pašlaik vēl nav noskaidrots īstais degšanas iemesls.

Karstajā laikā joprojām deg arī zāle un sausie atkritumi dažādās pilsētas un rajona vietās. 300 kvadrātmetru platībā zāle nosvilusi Ģenerāļa Baloža ielā un aptuveni uz pusi mazākā platībā liesmas trešdienas vakarā apņēmušas zāli un atkritumus namu pagalmā Spīdolas ielā 13.

Policija lūdz atsaukties sūdzības rakstītāju

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas Ekonomikas policijas darbinieki lūdz atsaukties personu, kas nesen iesniedza sūdzību prokuratūrā par Liepājas Jūrniecības koledžā konstatētajām nelikumībām. Prokuratūra šo lietu ir nosūtījusi Ekonomikas policijai izziņas darba veikšanai, tāpēc personu, kas šo sūdzību rakstīja, policija lūdz piezvanīt pa tālruni 3404581 vai personīgi vērsties Ekonomikas policijā, Vecā ostmalā 55, 11.kabinetā.

Nenovalda braucamo

21.augustā satiksmes negadījums noticis Liepājas rajonā uz Tadaiķu – Māķu – Krisbergu ceļa, informēja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijā. 7.kilometrā ap pulksten 15.30 no ceļa nobrauca un apgāzās automašīna "Renault 19". Avārijā smadzeņu satricinājumu guvis vadītājs, 1959.gadā dzimušais Agris S., kas bija iereibis. Tiek uzskatīts, ka autovadītājs nav novaldījis automašīnu.

Apzog celtniecības uzņēmumus

Paņemot dažādas mantas no akciju sabiedrības "Kurzemes ceļi" noliktavas, pagaidām vēl nenoskaidrotas personas radījušas uzņēmumam zaudējumus 900 latu apmērā. Konstatēts, ka laikā no 20.augusta pulksten 18 līdz nākamās dienas rītam uzlauzts uzņēmuma noliktavas šķūnis Durbē, Skolas ielā 11, un no turienes paņemti divi motorzāģi "Husqvarn", niveliera statīvs, spēkgrieznis un krūmgriezis.

Tajā pašā naktī līdzīga zādzība notikusi arī Liepājā, Skolas ielā 18. Tur no SIA "Būvlīnija" būvobjekta nozagts elektrozāģis, elektroēvele, slīpmašīna, elektriskais urbis, perforators, arī līme. Nodarītos zaudējumus vēl precizē.