Kurzemes Vārds

23:35 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Jauno laiku vecie niķi

Pēc iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām paši bijām priecīgi par to, cik kopumā korekti ritējusi politisko spēku sacensība masu saziņas līdzekļu reklāmas jomā, jo sarakstu tēlu veidotāji šķita sapratuši viņiem piedāvātos noteikumus, un izpalika tādas demokrātijas pirmsākumiem līdzīgas muļķības – kā mēģinājumi maksāt papildu par jau samaksāto, žurnālistu audzināšanas pasākumi – kā rakstīt, un tā tālāk. Kā jau vienmēr, daži politiskie spēki gan uzskatīja, ka laikraksts palīdz vieniem, savukārt šie vieni nereti bija pretējās domās, bet skaidrs, ka sacensību azartam ar objektivitāti ir visai attāls sakars, taču būtiskākais bija fakts, ka politiskā kultūras latiņa bija pakāpusies uz, kā mums šķita, patīkami augstas robežas.

Likās jau, ka Saeimas vēlēšanās būs vēl viens solis pretim civilizētām attiecībām, taču...lika pagaidīt. Kad jau jūlija vidū saņēmu pirmo piedāvājumu, aprakstīt kādas partijas cēlos nodomus bez politiskās reklāmas norādes, bet kā parastu rakstu, sapratu, ka bez veciem niķiem šoreiz neiztikt, un, tuvojoties oktobrim, šās tendences sāk kļūt arvien biežākas. Un, ja šoreiz piemērus neminu, tad tas galvenokārt notiek tāpēc, ka dažkārt vienkārši negribas ticēt, ka varaskāre var būt tik alkatīga, jo grūti uztvert kā realitāti faktu, ja saraksts, kas ar dievvārdiem bezmaz ceļas un guļas, grib izmantot paņēmienus, kas vispāratzīti par neētiskiem pat grēcīgajā laicīgā vidē, nemaz nerunājot par garīgo, un izslēgt konkurentu vēlēšanos izmantot sabiedrisko attiecību melnās tehnoloģijas arī nevar. Taču mums padomā dažas receptes, kā atvēsināt šādus censoņus, un tās arī noteikti realizēsim, ja draņķības un aplamības nerimsies.

Cita lieta, ka grūti šādiem censoņiem izskaidrot, kāpēc "Kurzemes Vārds" nepieļauj tādus paņēmienus kā citi masu saziņas līdzekļi, bet mēs negrasāmies pretendēt uz Patiesības ministrijas statusu un saglabāsim tradīciju nekomentēt kolēģu rīcību gadījumos, ja tā nav pretrunā ar likumu. Tāpēc atliek vienīgi uzsvērt, ka mēs joprojām rakstīsim par priekšvēlēšanu procesiem no sava – "Kurzemes Vārda" žurnālistu – skatapunkta, bet visi, kas vēlas reklamēties, to var darīt zem norādes "Politiskā reklāma".