Kurzemes Vārds

08:27 Sestdiena, 11. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Katru ķieģeli attīra atsevišķi

KIRILS BOBROVS

Veco ēku nojaukšanu par aizraujošu darbu nosaukt nevar. Monotons, nogurdinošs. Ja vēl būtu pienācīgi maksājuši! Piemēram, pēc paveiktā apjoma. Bet šovasar bezdarbniekus, kas bija nodarbināti sabiedriskajos darbos Karostā, piedevām vēl nomāca arī karstums. Un tomēr darbs sokas. Taču fotografēties sabiedrisko darbu darītāji parasti nevēlas. Viņiem šķiet, ka šeit nav ar ko lepoties?

Pašreizējais sabiedrisko darbu projekts ar apmaksu no Labklājības ministrijas līdzekļiem paredz darbus veikt visā pilsētā. Taču par galveno kļuvusi Karostas teritorija. Trīsdesmit cilvēku šeit nodarbināti veco ķieģeļu ēku nojaukšanā un būvgružu iekraušanā, vēl piecpadsmit uztur kārtībā atpūtas vietu "Beberliņi", izcērt sausos kokus un tā tālāk. Seši cilvēki nodarbināti uzņēmumā "Liepājas nami", desmit – namu pārvaldē "Jaunliepāja", pieci – "Vecliepājā", un trīs – Kapsētu pārvaldē. Daudz padarīts arī pašreiz mežainajos Zaļās birzs rajonos, patīkami paraudzīties.

Kopš gada sākuma no Karostas, kā informējis darbu vadītājs Zigmunds Cīrulis, jau izvesti 3,5 tūkstoši tonnu atkritumu, kas palikuši pāri pēc ēku nojaukšanas un ķieģeļu attīrīšanas no javas slāņa. Veselos ķieģeļus aizved, lai izlietotu vēlreiz. Atkritumus šeit iemācījušies šķirot. Ķieģeļu lauskas nosūta uz firmu "Viktorija" pārstrādāšanai, bet gružus, kas sajaukti ar zemi – uz pilsētas izgāztuvi, pie tam tos izmanto segumam – rekultivācijai. Sīkākus datus par padarīto darbu Z.Cīrulis nosūtīja vakar pilsētas izpilddirektora vietniekam Andrim Bražim, tos acīmredzot paziņos kādā no kārtējām preses konferencēm.