Kurzemes Vārds

13:53 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Direktoru vietnieki pārrunāja aktualitātes

Liepājas rajona Skolēnu interešu centrā Grobiņā notika jaunā mācību gada ievadseminārs rajona skolu direktoru vietniekiem audzināšanas darbā. Pārrunāja aktuālus darba jautājumus. Centra speciālisti analizēja aizvadītā gada aktivitātes interešu izglītībā un ārpusstundu darbā. Savu viedokli par pašreizējo situāciju interešu izglītībā pauda rajona Izglītības pārvaldes vadītājs Z.Cinkus. Runāja arī par aktuālajiem Valsts jaunatnes iniciatīvu centra projektiem un citiem plānotiem pasākumiem. Bērnu tiesību aizsardzības speciāliste P.Ivanova stāstīja par gatavošanos Latvijas bērnu otrajam forumam, bet Kazdangas pamatskolas direktora vietniece audzināšanas darbā N.Andriekus – par klases audzinātāja darbības programmas izveidi. Pēc kafijas pauzes ar pedagogiem tikās 7.Saeimas deputāts Dzintars Ābiķis, kas runāja par izglītības politiku un interešu izglītības jautājumiem.

Piedāvā darba iespējas Vācijā

Valsts nodarbinātības dienesta filiāle "Liepājas centrs" informēja, ka atbilsotši līgumam starp Vācijas Federatīvās Republikas un Latvijas Republikas valdību Latvijas pilsoņiem tiek piedāvāta iespēja pieteikties darbam Vācijā. Pretendentiem izvirzītas vairākas prasības, arī par pabeigtu profesionālo izglītību, vismaz divu gadu darba pieredzi savā specialitātē, vācu valodas prasmi sarunvalodas līmenī u.c. Darbu piedāvā medicīnas māsām, lauksaimniecības darbiniekiem, gaļas izcirtējiem, maizniekiem, jumiķiem, atslēdzniekiem. Filiālē "Liepājas centrs" var iegūt plašāku informāciju par piedāvātajām iespējām strādāt Vācijā.

Var pasūtīt homeopātiskos medikamentus

Lai palīdzētu liepājniekiem, kas veselības atjaunošanai, uzlabošanai un uzturēšanai labprātāk izvēlas homeopātiskos preparātus un ārstniecības līdzekļus, aptieka "Salvija" sadarbojas ar Rīgas Homeopātisko aptieku. Tās vadītāja bija ieradusies Liepājā, lai "Salvijas" darbiniekus iepazīstinātu ar homeopātisko medikamentu klāstu, ko var iegādāties bez ārsta receptes. Tas ir visai plašs, var nopirkt medikamentus pret sāpēm, saaukstēšanos, gremošanas traucējumiem, sirds darbības uzlabošanai, apetītes uzlabošanai vai nomākšanai, klimaktērisko traucējumu mazināšanai, pret urīna nesaturēšanu naktīs un daudzus citus. Liepājnieki ar šo zāļu sarakstu var iepazīties aptiekā "Salvija" un turpat tos arī pasūtīt. Līdz šim "Salvija" ar Homeopātisko aptieku sadarbojās, piegādājot šīs zāles tiem liepājniekiem, kam tās bija izrakstījis ārsts.

Firmas "Lattelekom" operatoru centram svētki

Nupat piecu gadu darba svētkus atzīmēja SIA "Lattelekom" operatoru centrs Liepājā. Par to "Kurzemes Vārdu" informēja uzņēmuma Sabiedrisko attiecību nodaļa. Sākumā operatoru centrs darbojās kā bojājumu pieteikšanas dienests un sniedza tikai vienu pakalpojumu – pieņēma un reģistrēja ziņas par telefonsakaru bojājumiem. Piecu gadu laikā operatoru centra darbība ievērojami paplašināta, tas nodrošināts ar jaunām tehnoloģijām. Tagad tajā strādā 75 darbinieki, kas sniedz gan Bojājumu pieteikšanas dienesta, Telemārketinga, Klientu apkalpošanas dienesta, gan arī taksofonu informatīvā tālruņa pakalpojumus iedzīvotājiem visā Latvijā. Darba dienās Liepājas operatoru centrā apkalpo vidēji 6000 zvanītāju.

Lemj dzīvokļu jautājumus

Izveidots jauns brīvo dzīvokļu saraksts privatizācijai nodotajās mājās. Tajā ir 17 adreses dažādos Liepājas rajonos. Pilsēta domes nolēma šos mitekļus nepiedāvāt izsolē, bet atstāt piešķiršanai tiem, kas stāv dzīvokļu rindā. Tas nozīmē, ka jaunie īrnieki automātiski iegūst tiesības privatizēt tādā veidā iegūto dzīvokli. Bet Karostā (Atmodas bulvārī 8v) ir dzīvoklis, no kura daudzi atteikušies. Tagad tas izslēgts no dzīvokļu fonda un tiks piedāvāts uzņēmējdarbībai.

Mazs melnbalts ieskats Liepājā un liepājniekos
Daina Meistere
Galerijā "Rožu laukums" ir apskatāma fotogrāfa Brono Līguta darbu personālizstāde. Tajā redzami liepājnieki un Liepāja, pa izteiksmīgam kadram no ceļojumiem pa Karpatiem un Lietuvu. Kā pastāstīja pats izstādes autors, viņš ar fotografēšanu aizrāvies jau no bērnības, bet sevi par fotogrāfu uzskata trīsdesmit trīs gadus, no tā laika, kad sāka darboties Metalurgu fotostudijā. Tā kā Bruno Līguts pats ir metalurgs, tagad jau pensionēts, tad attēlos tverti gan viņa darbibiedri, gan ainas no ikdienas. Izstādei atlasīti dažādu gadu darbi, vecākais no tiem datēts ar 1971.gadu, tāpēc apskatāmas gan Dzejas dienu, gan Mākslas dienu ainas un to dalībnieki.

Lai bērni zinātu, kā rīkoties ar elektrību
Bērnu bibliotēkā "Varavīksne" bija pulcējušies konkursa par elektrību noslēguma sarīkojuma dalībnieki. Konkursu rīkoja bibliotēka un uzņēmuma "Latvenergo" filiāle "Rietumu elektriskie tīkli". Pavisam 62 skolēni no gandrīz visām Liepājas skolām zīmēja, rakstīja, kā arī atbildēja uz testa jautājumiem. Tagad bibliotēkā ir iekārtota darbu izstāde, bet sapulcējušos konkursantus uzrunāja Mārcis Grīnbarts no RET. Viņš visiem dalībniekiem pasniedza nelielas balvas, bet paši labākie saņēma Atzinības rakstus, kā arī dāvanas un suvenīrus ar uzņēmuma "Latvenergo" simboliku. Pēc tam visi devās ekskursijā uz RET administratīvo ēku, kur bērni apskatīja muzeju, noskatījās dokumentālo filmu par to, kas notiek, ja neievēro elektrodrošības noteikumus. Filma bija drūma, bet pamācoša.

Kursos mācās vizuālās mākslas skolotāji
Liepājas Pedagoģijas akadēmijā notika tālākizglītības kursi skolotājiem "Vizuālās mākslas mācīšana 1. – 6.klasē". Kursus vadīja pedagoģijas maģistre Inese Orlovska, un tajos piedalījās 28 skolotāji (tai skaitā divi no Liepājas). Kursu laikā pedagogi apguva praktiskās iemaņas, piemēram, papīra plastikas mākslu, kuru mācīja māksliniece Andra Pelna, kā arī pārrunāja dažādus teorētiskus vizuālās mākslas mācīšanas jautājumus, to vidū par kompozīciju, vērtēšanas aktualitātēm un citus. Kursu programmā bija iekļauta arī ekskursija pa Liepāju un iepazīšanās ar pilsētas arhitektūru. Noslēgumā notika darbu izstāde un dalībnieki saņēma apliecības.

Maize tikko no krāsns

Tirgū "Rāmava" maizes produkciju piedāvā vairākos stendos, un ražotāji ir ne tikai liepājnieki, bet arī no Jelgavas, Kuldīgas, Skrundas, Vērgales un citām vietām. Tā zemnieku saimniecības "Kalniņi-4" stendā darba dienās jau no pulksten 12 piedāvā siltu baltmaizi. Kukulītis maksā 13 santīmu. Jaunums – rupjmaize "Rudzu graudiņš" par 16 santīmiem. Arī akciju sabiedrība "Jelgavas maiznieks" iesaka savas karstās vaniļas, kanēļa un rozīņu maizes. Cena no 16 līdz 20 santīmiem. Savukārt Jelgavas Maizes kombināts pārsteidz ar šādu produkciju – maizītes ar dillēm, maizītes ar sīpoliem. To cena 22 santīmi. Kuldīgas RPB Maizes ceptuve uz "Rāmavu" atvedusi savu jauno preci – saldo maizi "Augļu gardums" par 39 santīmiem, daudzgraudu maizītes par 8 santīmiem. SIA "Matss" stendā rudzu skrotētā maize maksā 28, rudzu saldskābā maize 29, kliju baltmaize bez cukura diabētiķiem 15, lauku rupjmaize 44 santīmus par kukulīti.