Kurzemes Vārds

15:34 Sestdiena, 19. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Nedēļas jautājums

Politisko izvēli aģitācijas neietekmējot

Dažādu partiju pirmsvēlēšanu reklāmas un aģitācijas pasākumi vēlētāju izvēli tomēr īpaši neietekmējot. Šāds viedoklis tika noskaidrots pagājušā nedēļā, veicot liepājnieku un ar šo pilsētu saistītu cilvēku aptaujāšanu interaktīvajā interneta portālā www.liepajniekiem.lv. Kad lūdzām internetā pilnīgi anonīmi paust savu viedokli par priekšvēlēšanu laikā aktuālo politisko partiju veikto aģitāciju, 83 procenti aptaujāto atzina, ka šādas aģitācijas viņu izvēli īpaši neiespaidojot. Šādās pašās domās ir arī kāds pilsonību ieguvis interneta portāla www.liepajniekiem.lv apmeklētājs, kas savas pārdomas izteicis arī komentāru sadaļā: "Nevar ietekmēt, jo kāda jēga ietekmēties, ja tikko šie būs ievēlēti, atkal nekas nenotiks! Solīs viņi visu labāko, bet nedarīs atkal NEKO!"

Līdzīgās domās ir arī Ursa, sakot: "Mana izvēle ir skaidra, un nekāda reklāma to nemainīs! Visur apakšā ir nauda, un uzvar bagātākais, kurš pakāpjas uz nabagā pleciem. Šajā valstī garīgās vērtības ir aizgājušas kopā ar Latviju. Tam, par ko es gribu balsot, liekas, naudas netrūkst, un no valsts viņš nesmels daudz. Taču aiz viņa muguras gan ir izsalkuši šakāļi."

Nedaudz mazāk cilvēku izteikušies, ka politisko partiju veidotie aģitācijas pasākumi tomēr ietekmē vēlētāju izvēli. "Aģitācija ietekmē vēlētāju (gandrīz visu) izvēli! Atzīstam vai ne, bet tā nu tas ir. Kāds teiks: es skatos, ko VIŅI manā labā izdarījuši jau pirms tam. Bet kā tad tas nākas, ka šobrīd līderos ir partija, kas startē pirmo reizi? Mesija Repše jau kopš paziņošanas par kandidēšanu Saeimā ir veicis aģitāciju, ik pa laikam nākdams klajā ar savām pārgudrībām. Un tā ir aģitācija, kas nosaka mūsu izvēli!" ir pārliecināts kāds balsotājs.

Vēl kāds atzinis, ka partiju priekšvēlēšanu cīņai par vēlētāju tomēr ir nozīme. "Es atbildēju: jā, jo, klausoties un skatoties kārtējo sviestu, ko sauc par aģitāciju, noteikti pastāv iespēja nosliegties uz kādu pusi... arī uz politiķiem nevēlamo," saka balsotājs.

Arī šajā nedēļā turpinām noskaidrot internetā globālā datortīklu lietotāju viedokli par aktuāliem jautājumiem. Šajā nedēļā varat izteikties par mežu ugunsgrēkiem un jūsu gatavību piedalīties to dzēšanā.