Kurzemes Vārds

17:43 Trešdiena, 23. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sēžot uz motocikla spēlē ielu basketbolu

Edgars Džiguns

Vakar Liepājas centrā notika šā gada pilsētas čempionāts ielu basketbolā. Atbalstītāju sarūpētās balvas savā īpašumā centās iegūt 28 komandas 6 dažādās grupās. Kā pastāstīja viens no sacensību organizētājiem Ainars Deksnis, tad viss izdevies godam, un dalībnieki ir apmierināti ar notikušo.

Šoreiz ielu basketbola spēlēšana tika sasaistīta ar motobraukšanu. Neilgi pēc pirmajām spēlēm sacensību norises vietā ieradās motokluba "Vētras putni" rokeri. Novietojuši savus braucamos līdzās "Līvas alus dārzam", viņi vēroja notiekošo no malas.

Ar to ielu basketbola saistība ar motocikliem vēl nebija izsmelta. Par pasākuma naglu kļuva dalībniekiem un līdzjutējiem sarūpētais pārsteigums – brīdī, kad tika pārtrauktas spēles, Rožu laukumā ar savu sacīkšu motociklu iebrauca Eiropas čempions motokrosā Lauris Freibergs. Sasveicinājies ar skatītājiem, atbildējis uz spēļu galvenā tiesneša Marisa Bernāta jautājumiem, L.Freibergs sēdās uz motocikla, lai atklātu liepājniekiem jaunu sporta veidu, kā viņš pats to nosauca – motobasīti. "Ir bijuši gadījumi, kad vīri spēlē futbolu, braucot ar motociklu – to sauc par motobolu, šoreiz mēģināšu trāpīt grozā," saviem un basketbola līdzjutējiem teica L.Freibergs un, manevrējot apkārt laukumiem, izpildīja četrus metienus pa groziem, šoreiz gan nevienu netrāpīja. "Laikam būs nopietnāk jāpievēršas motobasītim," nosprieda Lauris un atvadījās no skatītājiem, lai dotos uz treniņu fitnesa klubā.

Tikmēr atsākās basketbola spēlēšana, kura vēlā pēcpusdienā vainagojās ar apbalvošanas ceremoniju.

"Spēles notika ļoti labā gaisotnē un spēlētāji ievēroja visus noteikumus," "Kurzemes vārdam" pastāstīja spēļu galvenais tiesnesis Mariss Bernāts. Šis ir jau astotais gads, kopš ielu basketbolu pilsētā rīko paši liepājnieki. Kā uzsvēra M. Bernāts, tādā garā tas arī tikšot turpināts, nepiesaistot cilvēkus no Rīgas.

Par uzvarētājiem šā gada čempionātā U14 grupā kļuva komanda "MMM", U18 – "Guļavas", U18(meitenēm) – "Vecenes", U99 – "Alus vēderi", MIX – "Blondais grēks" un ģimeņu konkurencē – "...bez Vinnija Pūka".

Nākamais ielu basketbola turnīrs paredzēts septembrī, kad jaunatnes nedēļas laikā basketbolu uz ielas varēs spēlēt jaunieši un jaunietes.