18:45 Trešdiena, 13. novembris

Pa ceļam uz Austriju klupiens Daugavpilī

Aizvakar "Liepājas metalurgs" cieta piekto zaudējumu Latvijas meistarsacīkstēs futbolā, Daugavpilī ar 1:3 piekāpjoties tabulas kaimiņam "Dinaburgai" un sarežģījot sev ceļu uz bronzas medaļām.

"Liepājas metalurgs": Krucs, Kļava, Ivanovs, Zirnis, Pavļenko, Rinkus, Zajarnijs, Dobrecovs, Katasonovs, Kirhners (Atmanāvičs), Soloņicins (Karlsons).

22.min. – 0:1, 64.min. Karlsons – 1:1, 71.min. – 1:2, 85.min. – 1:3.

Ja bez aizkavēšanās izdosies tikt cauri plūdu izpostītajai Eiropas vidienei, tad paredzams, ka šovakar "Liepājas metalurga" futbolisti ar autobusu ieradīsies Austrijas pilsētā Klāgenfurtē, kur ceturtdien UEFA kausa izcīņas otrajā spēlē tiksies ar FC "Karnten".

Bet nozīmīgāka liepājniekiem bija spēle pa ceļam uz Austriju – Daugavpilī, kur mūsējie varēja jau faktiski nodrošināt sev Latvijas meistarsacīkšu bronzas medaļas, jo pat neizšķirta iznākuma gadījumā punktu starpība būtu pietiekoši liela, lai "Dinaburga" nevarētu panākt liepājniekus. Cerības viesa gan pirms pāris nedēļām gūtā 3:1 uzvara pret "Dinaburgu", gan tas, ka liepājnieki Daugavpilī nebija zaudējuši kopš 1996.gada. Bet nekā.

Pirmajā puslaikā pārāki bija laukuma saimnieki un tā vidū guva vārtus. Mūsējie darbojās gausi un, kaut arī centās Dobrecovs, uzbrukuma līnija bez savainotā Grebja bija pavisam bezzobaina, un vienīgo vērā ņemamo momentu daugavpiliešu vārtu priekšā metalurgi izveidoja tikai puslaika pēdējā minūtē.

Pēc pārtraukuma liepājnieki aktivizējās, desmit minūtes pēc uznākšanas laukumā Karlsons rezultātu izlīdzināja, Pavļenko raidītā bumba sadrebināja vārtu staba un pārliktņa krustojumu, taču pēc Atmanāviča pārkāpuma daugavpiliešus ar 11 m soda sitienu vadībā izvirzīja Molotkovs, līdz ar to meistarsacīkšu snaiperu sarakstā apsteidzot Katasonovu un nostājoties galvgalā. Spēles beigu daļa aizritēja visai nervozā cīņā, pēdējo septiņu minūšu laikā dzeltenās kartiņas nopelnīja četri spēlētāji (metalurgiem visā spēlē pieci brīdinājumi), un laukuma saimnieki guva vēl vienus vārtus.

"Liepājas metalurgs" vēl joprojām saglabā 3.vietu, taču apsteidz "Dinaburgu" vairs tikai par 2 punktiem. Katrai komandai palikušas septiņas spēles, taču, ja liepājnieki no tām savā laukumā aizvadīs tikai vienu (un to pašu pret "Skonto"), tad daugavpilieši – četras. Tas nozīmē, ka šis rudens mūsu komandai būs ļoti, ļoti sarežģīts un iespējas iegūt 3.vietu kļūst visai problemātiskas.