Kurzemes Vārds

15:14 Ceturtdiena, 13. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Deg un deg, un neapstājas

Andrejs Rjabcevs

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Liepājas kārtībsargājošās struktūrās, aizvadītās nedēļas nogale, neskatoties uz pilnmēness nakti un tās jau ierasto negatīvo iespaidu uz cilvēkiem, tomēr pagājusi samērā mierīgi, un vismaz Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes, kā arī Pašvaldības policijas rīcībā nebija informācijas par būtiskiem un asiņainiem noziegumiem. Tomēr joprojām ar sparu ir turpinājušies ugunsgrēki gan Liepājā, gan arī rajonā, bet, par laimi, cilvēki nav cietuši.

Naktī uz svētdienu liesmas sākušas plosīties dzīvojamā namā Egļu ielā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādē izsaukums uz Egļu ielu 6 saņemts pulksten 2 un 13 minūtēs, tad arī uz notikuma vietu tika izsūtītas trīs autocisternas un ekipāžas. Kopumā Egļu ielā 6 pusotra stāva dzīvojamā namā izdeguši bēniņi 45 kvadrātmetru platībā.

Tāpat dzēsējiem daudz darba pagājušās brīvdienās bijis saistībā ar degošas zāles dzēšanu. Sausā laika vai dēļ neuzmanīgas rīkošanās ar uguni sestdienas vakarā nedaudz pēc pulksten 22 saņemts izsaukums uz Ezermalas ielu un Zirgu salu, kur liesmas jau bija izplatījušās 80 kvadrātmetru platībā. Dzēsēji ātri uguni ierobežoja un likvidēja. Tajā pašā dienā tikai nedaudz agrāk VUGD speciālistiem nācās doties arī uz Durbes pagastu, kur posmā Durbe – Padone 2.kilometrā ceļmalā dega zāle 0,3 hektāru platībā. Gandrīz ap to pašu laiku vēl viens palīdzības sauciens tika saņemts no Laboratorijas ielas, kur vēl īsti nenoskaidrotu iemeslu dēļ zāle bija izdegusi aptuveni 50 kvadrātmetru platībā.

Aptuveni pushektārs sausās zāles sestdien pa dienu dedzis arī Liepājas rajonā netālu no dzelzceļa pārbrauktuves ceļa posmā Priekule – Purmsāti, Virgas pagastā. Arī šajā gadījumā dzēsēji no Priekules laikus tika galā ar liesmām.

Vēl sestdien sarkanais gailis nav gājis garām Grobiņas pagastam – nedaudz pēc pulksten 20 saņemts izsaukums uz Liepājas – Rīgas šosejas 7.kilometru, kur ceļa malā degusi kāda siltumnīca aptuveni desmit kvadrātmetru platībā, kā arī tikpat lielā platībā sadegusi sausā zāle.

Patversme paliek bez izlietnēm

Pašvaldības policijā piektdien dienas pirmajā pusē ap pulksten 12 vērsās pārstāvji no Liepājas pilsētas nakts patversmes, kuri ziņoja, ka kādas personas nolauzušas divas alumīnija izlietnes. Pašvaldības policija apbraukāja tuvējās apkārtnes metālu uzpirkšanas punktus un informēja par notikušo. Jau pēc neilga laika tika saņemta informācija, ka kādā no metālu uzpirkšanas punktiem kāds vīrietis cenšoties nodot divas izlietnes. Vīrietis aizturēts un nogādāts valsts policijas 3.iecirknī O.Kalpaka ielā.