Kurzemes Vārds

13:34 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Zaļā gaisma pašvaldību darbinieku atpūtai

Anda Pūce

Brālītis un Karlsons Priekules pagasta Ruņupes pļavā uzņēma viesus no sešām pašvaldībām un vadīja Brālīša, kā arī sabiedriskās organizācijas "Lindāles dabas parks" jau otrās dzimšanas dienas svinības.

Kā "Kurzemes Vārds" jau rakstīja, šoreiz "Lindāles dabas parka" pašvaldību saiets notika Priekules pagastā, jo šī pašvaldība pārņēma stafeti no pirmā saieta rīkotājiem – Bunkas pagasta. Mājinieki sarīkojuma norisei bija izvēlējušies fantastisku atpūtas vietu – Ruņupes pļavu. Šī upe esot slavena ar to, ka pats maestro Raimonds Pauls te savulaik ķēris foreles (nez' vai viņš pats to maz zina), kādreiz te esot bijusi arī pirts, bet tagad sausā vasara upīti nedaudz izžāvējusi, tomēr vieta gan no sava skaistuma neko nav zaudējusi.

No Kalvenes pie Brālīša viesos bija ieradusies Bokas jaunkundze ar kliņģeri un vēl kādu savu jubilāru. Priekules Pilsētas domes komanda sevi vienkārši pieteica, kā "Viesus nr.2" jo viņi bija otrie ieradušies pie Ruņupes. Embūtes pašvaldības komanda sarīkojumā parādījās periodiski un viņu devīze bija "Mēs esam un būsim". "Kurzemes Vārdam" gan nevienu no embūtniekiem sastapt neizdevās. Gramzdas pagasta pārstāvji teicās esam vislabākie dziedātāji un savas varēšanas apliecināšanai komandu lūdza dēvēt par "Gramzdu ar vismaz trim burtiem "r"". Bet visinteresantāko priekšnesumu bija sagatavojuši Bunkas pagasta pašvaldības ļaudis. Viņi ieradās tērpti vienotos oranžos krekliņos un cepurītēs un dēvēja sevi par "Oranžo notīrītāju partiju". Bunkas Kultūras nama mākslinieciskā vadītāja Malda Andersone informēja pārējos sarīkojuma dalībniekus par partijas pirmsvēlēšanu programmu, kas guva nepārprotamu atbalstu no klātesošo puses. "Mēs esam par labu atpūtu, bezrūpīgu izklaidi un pieklājīgu seksu, par zaļo gaismu pašvaldību darbinieku atpūtai, par pabalstiem veselības uzlabošanai pēc šādas atpūtas, par draudzību un sadarbību kaimiņu starpā, par veselīgu humoru par sevi un kolēģiem," viņa sacīja. Buncenieki dāvāja visiem bezmaksas koncertu, pašvaldību vadītājiem tika tualetes papīra ruļļu virtenes, bet Priekules pagasta ļaudis saņēma pīlādžzaru, kas rotāts ar tualetes papīra ruļļiem.

Pēc savstarpējas sapazīšanās un sasveicināšanās, visi kopīgi baudīja gabaliņu no "Lindāles dabas parka" otrās dzimšanas dienas kliņģera, iestiprinājās arī ar ko stiprāku, nogaršoja Karlsona vārīto zapti un gatavojās mēroties spēkiem ar kaimiņiem. Brālītis jau gatavojās skolai un bija sarīkojis visiem dažādus pārbaudījumus – deju skolā, sporta, mākslas un mūzikas skolā. Tāpēc pašvaldību darbinieki gan zīmēja, gan sportoja, arī slēpoja, dejoja un kopā priecājās. Viena no atraktīvākajām disciplīnām bija ūdens volejbols, kur komandām vajadzēja savstarpēji saspēlēties nevis ar bumbu, bet gan ar Ruņupes ūdeni pildītiem celofāna maisiņiem. Bet tas bija tikai sākums, vēlāk sekoja vēl citas izdarības, un jautrības netrūka. Bija arī dejas un dziesmas, bija laba atpūta un mielasts. Bet, galvenais, bija labs vakars draudzības pilnā gaisotnē.

Saieta rīkotāji atzina, ka centušies gādāt, lai kaimiņi labi justos un varētu atpūsties, bet viesi priecājās par vēl vienu iespēju neformālā gaisotnē satikties. "Nemaz nav tik daudz iespēju pabūt kopā visiem pašvaldību darbiniekiem no kaimiņu pagastiem, tāpēc es domāju, ka šāda atpūta ir lieliska," sacīja Priekules Pilsētas domes priekšsēdētājs Viesturs Maslovskis. Tāpat arī sanākušie atzina, ka, pirms vēl "Lindāles dabas parks" var lepoties ar lielu aktivitāti un nozīmīgiem projektiem, esot svarīgi rast savstarpēju sapratni, uzticību un izveidot visiem kopā radošu un enerģisku komandu.