Kurzemes Vārds

00:00 Svētdiena, 5. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

«Vienojošā rekviēmā» – arī mūsu Simfoniskais orķestris

Lai pieminētu 2001.gada 11.septembrī Ņujorkā un Vašingtonā bojā gājušos, Rīgas dome organizē Volfganga Amadeja Mocarta «Rekviēma» atskaņojumu. Piemiņas brīdis Rīgā Doma baznīcā iekļauts pasaules projektā «Vienojošais rekviēms», kura iniciators ir Sietlas koris no ASV. Tas aicina dziedātājus un mūziķus visā pasaulē vienoties kopīgā dziedājumā un bojā gājušo piemiņas godināšanā. Atskaņojums notiks 11.septembra rītā pulksten 8.46 – laikā, kad pirms gada Pasaules tirdzniecības centra ēkās ietriecās pirmā teroristu lidmašīna. Latvijā šo projektu uzņēmies vadīt Imants Kokars ar kamerkori "Ave sol". Kopā ar koriem un solistiem spēlēs Liepājas Simfoniskais orķestris. Pie diriģenta pults būs Imants Resnis. Ievadvārdus «Rekviēmam» teiks Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags.

Kopa "Vēlava" kuplina Dižmāras tirgu

Folkloras kopas "Vēlava" dalībnieki atgriezušies no Talsiem – tur viņi piedalījās Dižmāras tirgus Bišu dienās. Tā bija nesen izveidotās kopas "Vēlava" pirmā uzstāšanās ārpus Liepājas un rajona. Šoreiz viņiem bija iespēja dziedāt kopā ar vēl astoņām folkloras kopām no citiem Latvijas novadiem. Skaistā, gleznainā Talsu pilsēta un tās apkārtne bija tā, kas pavēra dziedājumam plašumu un skanējumu. Tāpat dalībniekiem patika tirgus norise. Vietējā folkloras kopa, kas uzaicināja mūsējos uz šo dienu, bija parūpējušies arī par uzņemšanu un cienastu, jo netrūka ne sulas un medus, ne zirņu un alus.

Atpūšas vācu nometnē Valmierā

Liepājas vācu kopienas "Keim" un Latvijas vācu jauniešu centra "Odera" pieci pārstāvji atpūtās vācu valodas nometnē Valmierā, vācu namā "Luca". Nometni rīkoja Austrumeiropas mazākumtautību atbalsta fonds Vācijā kopā ar Valmieras vācu kultūras biedrību "Luca". Nometnes laikā notika valodas prasmes apguves nodarbības, dažādas diskusijas. Tajās jaunieši no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pārrunāja narkomānijas un AIDS problēmas, arī nacionālo konfliktu izcelšanās jautājumus u.c. Zēni un meitenes nodarbojās ar teātra pedagoģiju – pieredzējušu pedagogu vadībā no Vācijas paši veidoja skečus, apguva mīmiku, kustību un retorikas māku. Sportoja, devās ekskursijās pa tuvāko apkaimi, arī patīkamā gaisotnē, vakarējot pie ugunskura, iepazinās cits ar citu, uzzināja kaimiņvalstīm raksturīgāko.

Konkursā pieteikušies 11 pretendentu

Līdz 10.septembrim var pieteikties konkursam "Latvijas labākais veikalnieks un krodzinieks", kas šogad vienlaikus tiek rīkots gan kā Latvijas konkursa pirmā kārta, gan kā neatkarīga sacensība Liepājas un rajona uzņēmējiem. Būs iespēja saņemt atsevišķus diplomus tieši kā Liepājas vai rajona labākajam veikalniekam vai krodziniekam. Konkursa nolikums veidots tā, ka katrs uzņēmums, liels vai mazs, startē savā apakšgrupā, kas krietni palielina izredzes ierindoties labāko skaitā. Par piedalīšanos konkursā pieteikumi jau saņemti no viesnīcas "Bura", veikaliem "Fēnikss", "Dāvanu kaste", "Ierēdņi" (Cīrava), "Ceptuve" (Grobiņa), tirdzniecības centra "Sala XL", tirgus "Rāmava", kafejnīcām "Līva krogs", "Omas virtuve" (Aizpute), "Saieta nams" (Rucava), Liepājas Datoru centra. Plānots, ka konkursa noslēgums notiks 20.septembrī jaunajā viesnīcā "Bura", bet pirms tam pretendentus vērtēs žūrija.

Elektroniskās mūzikas cienītāji pulcējas Liepājā

Pagājušajā sestdienā Liepājā, dienvidu fortos, notika jau piektais jauno mediju kultūras festivāls "Down-The-Tunnelz-5". Tas paredzēts elektroniskās mūzikas un videomākslas cienītājiem. "Pasākums ir izdevies, sanāca ap 700 cilvēku, un tas ir līdz šim lielākais apmeklētāju skaits," pastāstīja viens no pasākuma organizatoriem Kristaps Puķītis. Kā teica organizatori, šo festivālu apmeklējuši ne tikai liepājnieki, bet arī daudzi cilvēki no Rīgas, Igaunijas un daži pat no Sanktpēterburgas. Diemžēl auss infekcijas dēļ uz festivālu nevarēja ierasties visgaidītākais viesis Marks Karo no Lielbritānijas. Taču kompensācijai dīdžejs apsolījis ierasties decembrī uz sarīkojumu Rīgā.

"Lauma" un "Feja" atkal kopā

Durvis vēris viesu nams "Feja", kas pēc gada ilga pārtraukuma atkal atsācis darbu kā akciju sabiedrības "Lauma" struktūrvienība. Kā informēja viesu nama vadītāja M.Bička, "Fejā" viesi var nakšņošanai izvēlēties kādu no astoņiem numuriem. Ir iespējams arī apmesties jaukā jumtistabiņā ar desmit vietām par zemāku cenu. Pirms došanās tālākā ceļā visiem nakšņotājiem tiek piedāvātas brokastis, kas iekļautas cenā par istabiņu. Pagalmā ir iespēja novietot automašīnu. Kopš atvēršanas mēneša laikā namā jau nakšņojuši vairāk nekā 300 viesu. Bieži naktsmājas tajā atrod ģimenes ar bērniem no citiem Latvijas novadiem, kas apceļo Kurzemi un dodas uz Lietuvu. Īpaši liela interese par viesu namu bijusi autorallija "Kurzeme", pilsētas svētku un festivāla "Liepājas dzintars" laikā. Viesu namā "Feja" nakšņojuši arī tūristi no Somijas, Dānijas, Vācijas, ASV u.c.

Vecliepājas iedzīvotājiem

Namu pārvalde «Vecliepāja» izplata savu jauno informatīvo biļetenu, kas datēts ar augustu. Izdevumā šoreiz ir daudz aktuālas informācijas, kas droši vien uzlabos iedzīvotāju kontaktus ar dzīvokļu uzņēmuma speciālistiem. Lasāma direktora Aivara Priedola tradicionālā uzruna īrniekiem, ir informācija par Tosmares dzīvokļu fonda pārņemšanu, analizēta situācija sakarā ar lielo interesi par alternatīvo apkuri un siltuma skaitītāju ierīkošanu mājās, paziņoti iepriekšējā konkursa rezultāti un nākamās kārtas jautājumi, ir arī cita informācija.

Sveiciens no kapteiņa Nemo

Tagadējos laikrakstu kioskus pat salīdzināt nevar ar agrākajiem, kas bija neizskatīgi, ar nolobījušos krāsu un mazām vitrīnām. Tomēr jaunos nomaina ar vēl jaunākiem, plašiem un gaišiem. Par progresu gādā firma «Narvesen». Mūsu fotokorespondents pirms dažām dienām iemūžināja kārtējā kioska novietošanu. To uzstādīja autobusu pieturā M.Ķempes un Rojas ielas stūrī. Izskats ir visai simpātisks. Uz celtnes jumta novietota firmas zīme «N» – gluži kā uz kapteiņa Nemo karoga. Tomēr, kā zināms, firma sarūpē ne tikai jaunākos laikrakstus un žurnālus, bet arī Ezerkrasta iedzīvotājiem kopā ar periodiskajiem izdevumiem piedāvā alu, cigaretes un pat saldējumu, lai gan to viņiem netrūka arī agrāk. Bija vajadzīgas arī saldējamās iekārtas. Garāmgājēji pie tādiem jaunumiem pierod ļoti ātri.

O.Kalpaka ielā 86

Zemes gabalu ar tādu numuru tagad aizņem tā dēvētās mazās arhitektūras formas, sabrūkošas un neapkoptas – kaut kāds rotaļlaukuma aizstājējs. Pilsētas dome pēdējā laikā par to jau lēmumi divas reizes. Šajā vietā projektēs un uzbūvēs lielu pārtikas veikalu. Pieteikumu par to iesniegusi firma «Savel». 3519 kvadrātmetru lielo teritoriju tai nodos nomā uz 25 gadiem. Bet pats galvenais – atbilstoši likumam izdarīti grozījumi Liepājas ģenerālplānā un apstiprināts teritorijas detalplānojums. Būvvaldei uzdots sagatavot arhitektūras plānošanas uzdevumu celtniecībai. Līdzās paredzēts iekārtot zaļo zonu un laukumu bērniem.