Kurzemes Vārds

07:05 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Atklāj apjomīgu nelegālā alkohola ražotni

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Grobiņas policijas iecirkņa darbinieki šajās dienās ar iedzīvotāju atbalstu atklājuši vērienīgu nelegālā alkohola ražotni, informē pārvaldes Preses dienests. Kopumā kādā privātā mājā policisti atsavinājuši 12 tonnu raudzēšanai sagatavotas brāgas, kā arī vēl 50 litru jau iztecinātas reibinošās dziras, kas bija paredzēta pārdošanai.

Nelegālā alkohola ražotne atradusies Grobiņas pagasta Miltiņu mājās, un, kā sprieda eksperti, tajā ražots augstas kvalitātes spirtotais dzēriens. Tāpat notikuma vietā vēl policisti izņēmuši aptuveni 6 tonnas melases, kas, visticamāk, bija iegādāta kādā no Latvijas cukurfabrikām un bija paredzēta kā izejviela ļergas gatavošanai. Notikuma vietas apskatē konstatēts, ka ļergas ražotnes īpašnieks bija rūpīgi izplānojis visu ražošanas procesu un uzstādījis samērā profesionālas iekārtas, kas ļāva iegūt īpaši augstas kvalitātes dziru. Netiek izslēgta iespēja, ka grāvja vaimanas bija paredzēts izplatīt tālāk tirdzniecības punktos.

Šajā lietā turpinās apstākļu noskaidrošana. Tāpat vēl tiek noskaidrots ražotnes likumīgais īpašnieks un lemts jautājums par krimināllietas ierosināšanu.

Brauc virsū gājējai un riteņbraucējam

Ceļu policijas nodaļas apkopotā informācijā par aizvadītās nedēļas nogalē reģistrētajiem satiksmes negadījumiem redzams, ka bijušas arī avārijas, kurās cietuši cilvēki. 24.augustā ap pulksten 16.30 nelaimes gadījums notika uz ceļa Durbe – Tadaiķi – Bunka – Priekule, kur 19.kilometrā automašīnas "Honda Prelude" vadītājs, 1978.gadā dzimušais Romāns L. notrieca 19 gadu veco riteņbraucēju Anatoliju K. Jaunietis esot strauji izmainījis savu braukšanas virzienu, tāpēc automašīnas vadītājs nav paspējis laikā izvairīties no sadursmes. Cietušais ievietots Priekules slimnīcā.

Arī svētdien kādā satiksmes negadījumā cietis viens cilvēks – šoreiz gājēja. Ap pulksten 11 Ģenerāļa Baloža ielā netālu no 13.nama 1981.gadā dzimušais motocikla "Jawa 350" vadītājs Sergejs M., braucot alkohola reibumā, notrieca 1923.gadā dzimušo Praskovju K., kura tieši tobrīd šķērsojusi ielu. Cietusī ar roku un kāju lūzumiem nogādāta Liepājas Centrālajā slimnīcā.

Piena cisternas kādam noderēs

Piektdienas vēlā vakarā konstatēts, ka zādzība izdarīta no bijušā akciju sabiedrības "Kurzemes piens" īpašuma Ezermalas ielā 2a. Tur kādam iekārojamas likās divas cisternas piena uzglabāšanai, kas ražotas no nerūsējošā tērauda. Kopējā zaudējumu summa arī ir diezgan prāva – 7500 latu, jo vienas cisternas tilpums bijis 30 tonnu, savukārt otras – 50. Lietas apstākļi tiek noskaidroti.

Policija aiztur zagļus

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes darbinieki aizvadītajās brīvdienās aizturējušas arī vairākus zagļus, kas dažādos laikos un dažādās pilsētas vietās piesavinājušās svešas personas īpašumu. Sestdienas vakarā ap pulksten 21 tika saņemta informācija, ka nozagta automašīna "VW Golf", kas bija novietota Dunikas ielā 25. Pēc neilga brīža spēkrats gan tika atrasts, taču zagļi jau bija parūpējušies radīt skādi – sabojāta aizdedzes atslēga, jumts, kā arī no mašīnas bija paņemtas saules brilles un autovadītāja apliecība. Netālu no notikuma vietas policisti aizturēja trīs personas, kas tiek vainotas nozieguma izdarīšanā – 1978.gadā dzimušais Ruslans Č., 1983.gadā dzimušais Mārtiņš G. un viņa vienaudzis Andrejs B. Ruslans šobrīd vēl noliedz savu saistību ar izdarīto likumpārkāpumu, taču abi pārējie puiši savu vainu nozieguma izdarīšanā jau ir atzinuši. Izmeklēšana lietā vēl turpinās, un tiek lemts jautājums par krimināllietas ierosināšanu.

Svētdien Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Patruļposteņa rotas darbinieki aizturējuši vēl vairākas zagļu grupas. 25.augustā ap pulksten 3.30 kādā no dzīvokļiem Rīgas ielā 35 tika izsists loga stikls, bet no dzīvokļa paņemti astoņi ruļļi tapešu. Netālu no notikuma vietas aizturētas arī iespējamās vainīgās personas – 1984.gadā dzimušais Aleksejs G. un divus gadus jaunākais Aleksandrs P. Lietas apstākļi tiek noskaidroti.

Vēl viens jaunietis naktī uz svētdienu tika aizturēts Autoru ielā. Policijas dežūrdaļa pulksten 2.05 saņēma informāciju, ka preses kioskam Autoru ielā ir izsists stikls un no kioska nozagtas cigaretes. Netālu no nozieguma vietas tika aizturēts iespējamais vainīgais. 1984.gadā dzimušais Andris K. bija tik stiprā alkohola reibumā, ka viņš par notikušo neko nevarēja paskaidrot. Lietas apstākļi tiek noskaidroti.

Noslīkst upē

25.augustā ap pulksten 11 nelaimes gadījums noticis arī Bārtas upē, kur noslīcis kāds vīrietis. 1980.gadā dzimušais Sergejs I. atpūtās kempingā "Ods" Bārtas pagastā.

Gūst galvas traumu

Liepājas Centrālajā slimnīcā ar galvas traumu svētdien pievakarē ievietots kāds vīrietis no Siļķu ielas 21. Mediķi 1962.gadā dzimušajam Andrejam K. konstatējuši galvaskausa lūzumu. Vīrietis bijis alkohola reibumā.