Kurzemes Vārds

09:23 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Senās uguns nakts šogad būs nozīmīgāka

Anda Pūce

Tradicionālā jau ceturto gadu notiekošā Senās uguns nakts šogad Pāvilostā paredzēta ar daudzveidīgiem sarīkojumiem, un tūrisma sezonas izskaņa tiks svinēta ar nozīmīgu notikumu - Pāvilostas Tūrisma informācijas centra pievienošanos projektam "Vienota tūrisma informācijas centru tīkla izveide", informē PTIC vadītāja Irina Kurčānova.

Viņa stāsta, ka Senās uguns nakts sarīkojumi sestdien, 31.augustā, sāksies jau pulksten 13, kad tirgus laukumā notiks sporta sacensības gan lieliem, gan maziem ielu basketbolā un stafetēs. Tad pulksten 15 ieplānots svinīgais projekta "Vienota tūrisma informācijas centru tīkla izveide" atklāšana Pāvilostas Tūrisma informācijas centrā. Šeit Latvijas Tūrisma attīstības aģentūras pārstāvji tiksies ar Pāvilostas viesu māju un tūrismā strādājošo uzņēmumu saimniekiem, lai pārrunātu aktuālus darba jautājumus, vienotos par sadarbību un apmainītos viedokļiem. "Šis projekts Pāvilostai ir ļoti nozīmīgs, turklāt tūrisma sezonas noslēgumam ļoti atbilstošs, jo būs iespēja gan apspriest jau paveikto, gan pieskarties nākotnes perspektīvām," sacīja Irina Kurčānova. Viņa uzsver, ka šis notikums apliecina, ka tūrisms pilsētā ir ievērojami attīstījies un ka nepieciešams stiprināt savstarpējo sadarbību, lai to vēl vairāk veicinātu.

Senās uguns nakts sarīkojumi turpināsies pulksten 20.30 kalniņā pie Pāvilostas Kultūras nama ar Jauniešu centra uzvedumu "No akmens laikmeta līdz mūsdienām" un arheoloģiskā pieminekļa Baznīcas kalna zīmes uzstādīšanu. Tad pulksten 21 sāksies tradicionālais lāpu gājiens uz jūru, kur 21.30 vienlaikus ar citām Senās uguns nakts norises vietām visapkārt Baltijas jūrai tiks aizdegts lielais ugunskurs. "Šogad mums pievienosies arī vēl divas "Dzintara takas" pašvaldības, jo Senās uguns nakts ugunskuri degs arī Vērgales pagasta Ziemupes jūrmalā un Rucavā," piebilst I.Kurčānova. Viņa stāsta, ka par sarīkojumu jau tagad interesējušies cilvēki no tuvākām un tālākām vietām un savu atbalstu snieguši arī vairāki sponsori - jaunā Pāvilostas viesnīca "Vēju paradīze", kafejnīcas "Rozā zutis" un "Enkurs", "Top!" veikalu tīkls, SIA "Āķgals", zemnieku saimniecība "Kalniņi - 4", Pāvilostas Ostas pārvalde un Pāvilostas Pilsētas dome.

Senās uguns nakts tradicionāli noslēgsies arī ar zaļumballi kopā ar grupu "Piemare". "Šī vasara mūs lutināja ar saulainu laiku, mēs domājam, ka izdosies to arī mazliet pagarināt, cerot arī uz jauku laiku rudenī," sacīja I.Kurčānova.