Kurzemes Vārds

20:02 Sestdiena, 14. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Vainīgie jūtas aizvainoti

Vienalga, kādā formā tas arī izteikts – rupjā vai korektā, emocionālā vai lietišķā, mani parasti izbrīnījusi dažādos pārkāpumos vainoto amatpersonu izvēlētā taktika pēc principa, ka labākā aizsardzība ir uzbrukums. Proti, pieķeršanās publikācijās laikrakstā nosodītās nodarījuma garās ķēdes atsevišķa posma neprecīzam traktējumam, lai uz tā pamata prasītu atsaukt šīs publikācijas vispār, kā arī atvainoties par goda un cieņas aizskaršanu, pretējā gadījumā draudot ar tiesas darbiem.

Ja ar šādu manevru tiek cerēts samaisīt gaisu tā, lai šo pārkāpumu vispār padarītu par nebijušu, tad, manuprāt, panākts gluži pretējais, vēl vairāk noskaņojot sabiedrību pret sevi. Jo šādās reizēs ne jau tikai laikraksta objektivitāte vien apšaubīta, bet arī to dienestu, kas konstatējuši pārkāpumus, un to cilvēku, kuri šo pārkāpumu dēļ cietuši. Šo taktiku vienkāršāk var saukt arī par nekaunību, un šādiem gadījumiem ir varbūt parupjš, bet trāpīgs sens sakāmais: "Ja esi sūdos līdz ausīm, tad labāk nečivini."

Par to visu domāt lika viena no Liepājas piesmirdinātājiem – "DG Termināls" komercdirektora A.Millera vēstule redakcijai, kurā viņš "Kurzemes Vārda" publikācijas par šī uzņēmuma vainu smirdināšanā nosaucis par "mērķtiecīgu kompānijas nomelnošanu", "antikampaņu pret uzņēmumu", kas tam radījis "ievērojamus zaudējumus", un prasīja publikācijas atsaukt.

Faktiski tas nozīmē, ka Pilsētas domei jāatsauc prasība uzņēmumam kompensēt par liepājniekiem nodarīto morālo kaitējumu, vides piesārņojuma pārbaudītājiem jāatsauc konstatētie "DG Termināls" pārkāpumi, bet Liepājas iedzīvotājiem jāatsauc savs sašutums par smirdināšanu un jāatvainojas smirdinātājiem.

Mums nav pamata neticēt Millera kungam un tāpēc izpildām viņa lūgumu atsaukt informāciju, ka "DG Termināls" nav vainojams Liepājas piesārņošanā naktī no 19. uz 20. augustu. Ja kāds liepājnieks vēlas atsaukt savu sašutumu par citiem gadījumiem, kuros uzņēmuma vaina pierādīta un ko atzinuši arī "DG Termināls" vadītāji, labprāt publicēsim jebkura Liepājas iedzīvotāja atvainošanos uzņēmumam. Tāpat palīdzēsim jebkuram Liepājas iedzīvotājam sagatavot prasību tiesai par "DG Termināls" nodarīto kaitējumu, un, ja būs nepieciešams, "Kurzemes Vārda" redakcija arī materiāli atbalstīs Liepājas iedzīvotājus, lai viņi varētu uzsākt tiesas procesu.

Andžils Remess