Kurzemes Vārds

18:45 Sestdiena, 14. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Cer uz valdības atbalstu

Sarmīte Pelcmane

Liepājas Direktoru padomes pārstāvji, pilsētas uzņēmēji un domes priekšsēdētājs U.Sesks, tiekoties ar finansu ministru Gundaru Bērziņu, pārrunāja Liepājas ostas attīstības plānus, VID reģionālo reformu, arī uzņēmējdarbības vides uzlabošanas iespējas. Par to informēja Pilsētas domes preses sekretāre Gunta Jākobsone.

Viens no svarīgākajiem pārrunātajiem jautājumiem - ostas attīstības iespējas. Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Guntars Krieviņš, kas iepazīstināja ministru ar Liepājas ostā paveikto, uzsvēra, ka te jau vairākus gadus vērojama stabilitāte - 10 līdz 15 procentu kravu apgrozījuma pieaugums gadā, taču novecojusī dzelzceļa sistēma traucē ostai turpināt progresu.

"Kravu nāk arvien vairāk, un Liepājas osta pārkraušanas apjomus varētu kāpināt vēl, taču ar esošā dzelzceļa jaudām nav iespējams nodrošināt to normālu plūsmu", sacīja G.Krieviņš. SEZ pārvaldnieks uzskata, ka valdības pienākums ir palīdzēt šīs problēmas risināt. Arī G.Bērziņš atzina, ka dzelzceļa izbūvi ar pašvaldības un ostas resursiem vien nevarēs realizēt. Ministrs piekrita, ka būtu pareizi, ja arī Liepājā valsts līdzdarbotos ostas infrastruktūras sakārtošanā, kā tas jau noticis citās Latvijas ostās. Tomēr ministrs aicināja liepājniekus nekavēties ar šā projekta iesniegšanu valdībai, bet pašus neatliekamākos darbus realizēt pa kārtām. Gundars Bērziņš prognozēja Liepājas ostai labas attīstības perspektīvas nākotnē, slavējot pašu pilsētas uzņēmēju spēkiem paveikto jaunu investoru piesaistīšanā.

Bet Attīstības pārvaldes priekšnieks Gunārs Ansiņš iepazīstināja ar Karostas industriālā parka projekta virzību, kas šobrīd pretendē uz fonda «Phare» finansējumu. "Es uzskatu, ka Finansu ministrijas uzdevums saistībā ar šā fonda projektiem ir darboties nevis kā pastniekiem, bet palīdzēt tos izanalizēt, uzlabot un noslīpēt kopumā", teica G.Bērziņš. Ministrs atzina, ka Karostas industriālais parks varētu radīt jaunas nišas uzņēmējdarbībā.