Kurzemes Vārds

09:09 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Varēs sākt mācīties!

Daina Meistere

Jebkura pārbaude un pārbaudes komisijas ierašanās ir saistīta ar zināmiem uztraukumiem tam, kuru nāk pārbaudīt, lai arī cik rūpīgi un pamatīgi nebūtu veikti priekšdarbi. Tādus uztraukumus jaunā mācību gada priekšvakarā nācās pārdzīvot Centra sākumskolas direktorei Verai Špakai. Jo skolas pieņemšanas laikā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis izvirzīja vairākus iebildumus pret skolēnu drošību ēkā un tās neatbilstību ugunsdrošības noteikumiem.

– Ir skaidrs, ka ēka, kurā atrodas mūsu skola, nav celta kā izglītības iestāde, bet gan piemērota tās vajadzībām, – teica Vera Špaka. – Varu uzrādīt visus vajadzīgos dokumentus, kuri apliecina, ka ēka nodota skolas vajadzībām. Tāpat mēs cenšamies ievērot aizrādījumus, kurus izteikuši attiecīgi dienesti. Pēc tam, kad skolā veica ugunsdzēsības mācības ar mērķi pārbaudīt, kā protam veikt evakuāciju, pirmklasnieki sāka mācīties skolas zemākajā stāvā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes komandieris Ļuds Jonkus apsolīja, ka viņš nedēļas nogalē pats aizies uz skolu un pārliecināsies par situāciju. Viņš uzsvēra, ka dienesta pienākums ir palīdzēt, nevis baidīt ar dažādiem pasākumiem, kā skolas slēgšanu. Tā kā ne pedagogiem, ne skolēniem nav pamata bažām un jaunajā mācību gadā varēs uzsākt mācības.