Kurzemes Vārds

04:04 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Neatļaus medības un makšķerēšanu Tosmares ezerā

Ints Grasis

Kā informēja Liepājas domes Preses dienesta vadītājs Aigars Štāls, ņemot vērā augustā valdošo karstumu, sausumu un līdz ar to bīstamo situāciju pilsētas mežos, vakar domes izpilddirektora Normunda Niedola vadībā notika Ārkārtas situāciju operatīvās komisijas sēde.

Komisijas locekļi vienojās pagaidām neizsludināt ārkārtas situāciju pilsētas administratīvajā teritorijā, jo tas ir saistīts ar ievērojamām neērtībām un būtiskiem pārvietošanās ierobežojumiem iedzīvotājiem un viesiem. Taču komisija vienojās par vairākiem būtiskiem principiem, kas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būtu jāzina un jāievēro līdz ugunsbīstamās sezonas beigām.

Par izdarītajiem administratīvajiem pārkāpumiem, kas būs saistīti ar ugunsbīstamības palielināšanu pilsētas administratīvajā teritorijā, nolemts piemērot tikai maksimālās likumdošanā noteiktās sodu normas. Tas nozīmē, ka par ugunsdrošības noteikumu neievērošanu vainīgais var tikt sodīts ar 250 latiem. Nolemts, ka Liepājas Virsmežniecība turpmāk neatļaus medības un makšķerēšanu Tosmares ezera teritorijā.

Komisija iedzīvotājus aicina pēc iespējas atturēties no uzturēšanās pilsētas mežos un no uguns kurināšanas. Ja nu tomēr rodas vajadzība apmeklēt mežu, tad neņemt līdzi sērkociņus, šķiltavas, cigaretes, citus ugunsbīstamību izraisošus priekšmetus. Pamanot darbības, kas var izraisīt ugunsnelaimi, ikviens lūgts zvanīt pa tālruņiem 112, 9108847 vai 3420269.

Veikti apjomīgi remontdarbi skolās

Daina Meistere

Vakar Valsts komisija pieņēma ar Pasaules bankas atbalstu paveiktos remontdarbus pilsētas 1.vidusskolā un Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolā. Novērtēja un pieņēma darbus arī Priekules vidusskolā, kurā tāpat remontdarbi paveikti ar Pasaules bankas atbalstu.

Pasaules banka aizdevumu (286 575 latus) Liepājas pašvaldībai piešķīrusi ar īpaši izdevīgiem noteikumiem. Aizdevuma līgums paredz, ka šī summa nebūs jāatdod, bet astoņu gadu laikā jāiegulda pilsētas izglītības iestāžu remonta un rekonstrukcijas darbos. Par kredīta naudu 1.vidusskolā izdarīta logu nomaiņa, bēniņu siltināšana, ārsienu remonts, tāpat 5.vidusskolā līdzekļi galvenokārt ieguldīti ēkas siltināšanā un arī pagraba stāva labiekārtošanā. Dažādi atjaunošanas un uzpošanas darbi paveikti arī citās skolās. Vakar Pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks iepazinās ar remotdarbu gaitu 1., 5., J.Čakstes 10.vidusskolā.

Tos vēl viens veikals

Kirils Bobrovs

Darba mūsu celtniekiem aizvien vairāk. Vēl pirms nedēļas šajā vietā, Peldu ielā 4, bija klajums. Un, šķiet, arī daži kioski. Tagad redzams jau pēc visiem noteikumiem ierobežots laukums ar celtniecības tehniku, un izrakta pamatīga būvbedre. Droši vien ēkai būs arī pagrabstāvs.

Izrādās, šajā biznesam izdevīgajā vietā būvē nepārtikas preču veikalu. Starp citu, tirgus apkaimē lielu šāda profila pārdotavu pagaidām nav, tātad topošais veikals varētu būt izdevīgs arī visiem, kas pastaigājas pa Zivju ielu. Objektu projektējusi sabiedrība «Arhitekta G.Vīksnas birojs», tie, kas projektu redzējuši, saka: ēka būs skaista! Darbus veic būvfirmas «Remonts K» speciālisti. Temps paredzēts straujš, visam jābūt gatavam jau decembrī. Iespējams, lai varētu tirgoties jau Ziemassvētkos.

Jaunā veikala ēka aizsegs klajumu un dažas neizskatīgas būves. Jācer, ka līdzās esošā vecā klēts paliks neskarta un to joprojām varēs aplūkot garāmgājēji un ekskursanti.

Egona Zīverta foto

Jaunais mācību gads arī sporta skolās un klubos

Sākoties jaunajam mācību gadam, pilsētas sporta skolas un klubi aicina meitenes un zēnus pieteikties dažādās nodarbībās.

Sporta klubs "Kurši" piedāvā 1990.–1993. gadā dzimušām un jaunākām meitenēm un 1991.–1992. gadā dzimušiem un jaunākiem zēniem iespēju trenēties un spēlēt rokasbumbu maksas grupās. Pieteikties vēl var paspēt šodien no pulksten 15 līdz 18, kā arī, sākoties treniņiem, darba dienās no 13.30 līdz 16.30. Nodarbības paredzēts uzsākt 2.septembrī, un tās notiks jaunuzceltā Jūrnieku kluba sporta zālē. Jaunos sportistus trenēs Ieva Zālīte un Pēteris Tervits.

Liepājas Basketbola skola aicina 1986.–1994. gadā dzimušās meitenes un 1990.–1995. gadā dzimušos zēnus apgūt groza bumbas spēlēšanas noslēpumus. Jaunie basketbolisti tiks gaidīti 3.septembrī pulksten 15 Kompleksās sporta skolas sporta zālē.

30 tūkstošus tonnu iekrauj vienā kuģī

Savdabīgu rekordu šonedēļ uzstāda akciju sabiedrības "Liepājas osta LM" stividori. Pašreiz viņi ar metāla sagatavēm piekrauj kuģi "Yong An 1", kas vienā paņēmienā no Liepājas aizvedīs 30 tūkstošus tonnu metāla sagatavju. Tik apjomīga krava mūsu ostā vienā kuģī tiek iepildīta pirmo reizi. Ostinieku sabiedrības valdes priekšsēdētājs Pēteris Iesalnieks pastāstīja, ka kravu apgrozījumam firmā ir tendence palielināties. Tāpēc tiek sakārtotas piestātnes, pilnveidota to infrastruktūra, iegādāts moderns tehniskais aprīkojums un lietā likti arī aizvien apjomīgāki kuģi. "Liepājas osta LM" pasūtītājiem nosūta armatūru, stiepli, metāla sagataves, beramās kravas un kokmateriālus.

Iedrošina pirmā kursa studentus

Pedagoģijas akadēmijas jaunos studentus, kuri tagad, pirms mācību uzsākšanas, ierodas savā mācību iestādē, sagaida Studentu padomes aktīvisti. Viņi jaunajiem palīdz atrast dienesta viesnīcas, iepazīstina ar mācību telpām, pastāsta, kādas ir viena vai otra pasniedzēja prasības. Vārdu sakot, iedrošina tos puišus un meitenes, kuri studēs, lai viņi justos gaidīti. Kā informēja Studentu padomes vadītājs Mārtiņš Gineitis, viņi arī pirmkursniekiem piedāvā darboties ārpusstudiju aktivitātēs, kur viņi var likt lietā savu enerģiju un izdomu.

Mols nav pastaigu vieta

Vēl nav oficiālas informācijas, ka priekšostas Dalošais mols tiek slēgts liepājnieku pastaigām. Bet reizē ar blakuspiestātnēs ritošajiem būvdarbiem ostinieki jau slēguši pieeju viļņlauzim. Arī uzceltais žogs rāda, ka turpmāk ieeja šajā ostas būvē nebūs atļauta. Vakaros vārtus aizšķērso barjera ar režģiem, bet, tā kā apsardzes pagaidām nav, interesenti vēl pamanās iekļūt liegtajā teritorijā. Var noprast, ka šāda risinājuma dēļ visvairāk cietīs makšķernieki.

Nosēdakas vajag likvidēt

Tagad, kad Pilsētas dome pieņēmusi lēmumu par asenizācijas maksu, ir noskaidrots, ka tā jāmaksā arī vairāku tādu māju īrniekiem, kur ir kanalizācija, ja tā plūst cauri tā dēvētajām nosēdakām, kurās filtrē notekūdeņus. Tieši aku tīrīšanai vajadzīgi papildlīdzekļi. Tagad namu pārvalde «Vecliepāja» sākusi šīs akas likvidēt, un par katru tādu objektu tērē 1000 latu. Nosēdakas jau likvidētas Graudu ielā 11/12, E.Veidenbauma ielā 21, Šaurā ielā 2, tagad kārta pienākusi mājām K.Ūliha ielā 49, Toma ielā 64, K.Valdemāra ielā 19, utt. Vienlaikus novērš arī dažus kanalizācijas sistēmas bojājumus, kas saistīti ar ēku nosēšanos.