Kurzemes Vārds

03:15 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Zviedrijā par aizliegto vielu kontrabandu aiztur liepājnieku

Andrejs Rjabcevs

Pēc "Kurzemes Vārda" rīcībā esošās informācijas, šajās dienās, iebraucot Zviedrijā, aizturēts kāds liepājnieks, kas šajā valstī mēģinājis ievest 150 000 anabolisko steroīdu tablešu, kuru apriti Zviedrijā stingri kontrolē attiecīgie dienesti.

Vakar arī laikraksts "Telegraf", atsaucoties uz Zviedrijas muitas preses dienesta sniego informāciju, ziņo par šo gadījumu, minot, ka 25.augustā Zviedrijas varasiestāžu uzmanības lokā nonācis kāds Latvijas pilsonis un viņa dzīvesbiedre. Zviedrijas muitas preses sekretārs Larss Andresens laikrakstam paudis: neskatoties uz to, ka šāda veida kontrabanda ir vispopulārākā šajā valstī, liepājnieku vestais daudzums tiek uzskatīts par īpaši lielu, un par to vainīgajām personām paredzēts arī bargs sods.

Liepājnieks A.K. ar savu dzīvesbiedreni Karlshamnas ostā ieradušies ar prāmi no Liepājas. 150 tūkstošus tablešu medicīniskā preparāta aizturētais liepājnieks bija paslēpis savas automašīnas bagāžas nodalījumā, kur tās arī atrada Zviedrijas muitnieki. Pēc "Kurzemes Vārda" rīcībā esošās informācijas, aizturētais savulaik ir bijis diezgan labi pazīstams Liepājas kultūristu aprindās un arī pats aktīvi nodarbojies ar bodibildingu. Pēdējos gados Liepājas sporta klubos viņš gan manīts diezgan reti, jo lielāko daļu sava laika pavadījis ārvalstīs, bet dzimtajā pilsētā viesojies reti. Pēc neoficiālām ziņām Zviedrijā par kontrabandas mēģinājumu aizturētais liepājnieks ir diezgan sekmīgi darbojies arī apsardzes dienestā, kas saistīts ar banku sistēmu. Zinātāji arī apšaubīja neoficiālo informāciju, ka aizturētais varētu būt kādas firmas īpašnieks, kas Latvijā nodarbotos ar sporta uztura bagātinātāju izplatīšanu.

Pašlaik aizturētais liepājnieks un viņa sieva uzturas Zviedrijā, kur gaida tiesas lēmumu. Aizjūras valsts likumdošana par šādu pārkāpumu ir paredzējusi vainīgo personu sodīt ar reālu brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.