Kurzemes Vārds

15:08 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Pasažierim nav jājūtas kā siļķei mucā

ILGA ĀBELTIŅA, 6.maršruta autobusa pasažiere

Tā kā gadiem katru rītu uz darbu un vakarā mājās braucu ar autobusu, esmu to labi iepazinusi. Autobusiem ir kā savas labās, tā arī ne tik labās puses, un nepatīkamais kaitina un uztrauc. Zinu, ka ir pasažieri, kuriem rodas problēmas tādēļ, ka ceļa remontdarbu dēļ tiek izmainīti sabiedriskā transporta – autobusu un maršruta taksometru maršruti. Cilvēks stāv, gaida ierastajā pieturā, bet transportlīdzekli tā arī nesagaida. Protams, braucējs jūtas iznerrots un varbūt nokavē ko svarīgu. Ja, gatavojoties tādu ceļu remontam, pa kuriem brauc sabiedriskais transports, laikus par to informētu pasažierus, tad nesaprašanos un pārmetumu būtu mazāk. Pasažieriem, kas savu maršrutu izmanto regulāri, parasti problēmu nav. Ja arī kādu dienu maršrutu maina, nākamajā dienā mēs jau rēķināmies ar izmaiņām. Parasti viss noorganizēts tā, ka autobusa pienākšanas laiks pieturā nemainās.

Mani kā regulāru 6.autobusa pasažieri visvairāk satrauc neērtības, kuras jāpiedzīvo vakara stundās, dodoties uz mājām Centrālās slimnīcas rajonā. Laikā no pulksten 17 līdz 19. Centrā kāpjot autobusā, tas ir tik ļoti pārpildīts, ka nevienam negribu novēlēt tādu spiešanos un grūstīšanos. Kas būs tad, kad sāksies skola, kad no pilsētas centra uz mājām brauks daudz skolasbērnu? Pašreizējo autobusu ietilpība ir krietni par mazu, un vecie, dzeltenie ikarusi ir zem katras kritikas. Cits ir tik sagrabējis, ka kauns iekšā kāpt. Vai nu autobusus vajag jaunākus un lielākus, vai tiem biežāk jābrauc sastrēgumstundās. Par to noteikti jādomā, lai braucējiem nebūtu jāmokās!

Nācies piedzīvot, ka stāvi pieturā, gaidi noteiktajā laikā paredzēto sabiedrisko transportlīdzekli, bet tā arī nesagaidi. Pēc laba laika atbrauc nākamais. Protams, cilvēki dusmojas, jo katrs grib ātrāk nokļūt pie sava galamērķa. Kā rāda mana pieredze, tā tomēr nav norma, bet atsevišķi gadījumi. Mēs, regulārie braucēji, jau zinām tos stiķus un niķus, kādus varam piedzīvot savos maršrutos. Trolejbusu vai metro Liepājā nebūs, tā kā rēķināmies tikai ar to, kas mums pieejams. Bet tā nav nolemtības sajūta, jo, manuprāt, sabiedriskais transports pastāv pasažieru ērtībām, nevis otrādi.