Kurzemes Vārds

01:43 Trešdiena, 12. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Uzvar konkursā Vēsture ap mums un viesojas Berlīnē

Daina Meistere

J.Čakstes 10.vidusskolas 9.klases skolniece Katrīna Budovska-Laiviniece atgriezusies no Vācijas, kur Berlīnē piedalījās organizācijas "Eustory" rīkotajā Eiropas jauno vēstures pētnieku vasaras akadēmijā. Tajā bija vienpadsmit valstu pārstāvji, to vidū trīs Latvijas meitenes.

– Piedalīties Eiropas starptautiskajā jauniešu zinātniski pētniecisko darbu konkursā mums piedāvāja vēstures skolotāja Mirdza Tilgale. Eiropā konkursu vieno moto "Vēsture ap mums", Latvijā piedāvāja tēmu "Mana ģimenes vēsture". No Liepājas vēl konkursā piedalījās kā mani skolasbiedri, tā arī 6. un 7. vidusskolas audzēkņi, – pastāsta Katrīna. Tā kā viņai ir liela interese par vēsturi un cilvēkiem tās norišu vidū, tad meitene savu zinātniski pētniecisko darbu balstīja uz savas dzimtas izpēti. Par pamatu viņa ņēma sava vecvectēva Alfrēda Kārļa Arvīda Buša un viņa sievas Vilhelmīnes Dinbīrs-Bušas dzīvi un viņu devumu Liepājas, kā arī Latvijas labā, tādējādi izsekojot savām dzimtas saknēm simt gadu garumā. Meitene izveidoja ne tikai stāstījumu, bet arī spēli "AČA", kas vēlāk izraisīja ārvalstu skolēnu lielu interesi.

Katrīnas radošā un neordinārā pieeja tēmai izvirzīja viņu 250 konkursantu vidū uz atlases kārtu un darba aizstāvēšanu Rīgā. Divdesmit piecu labāko vidū bija arī 10.vidusskolas skolniece Aiga Mackēviča. Katrīna ieguva 2.vietu Latvijā, piedalījās laureātu sumināšanā Rīgā, Latviešu biedrības namā, kur jauniešus sveica Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

– Vācijā mēs daudz diskutējām par dažādiem aktuāliem jautājumiem – par etnisko mazākumu un vairākumu, par nabadzības un seksuālo minoritāšu tēmām – un meklējām ceļus, kā tos risināt. Kā teica viens no grupu vadītājiem, mazi bērni risina pieaugušo problēmas, – stāsta Katrīna.