Kurzemes Vārds

07:18 Piektdiena, 7. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pāvilostnieki svin tūrisma attīstību

Anda Pūce

Sestdien Pāvilostā, atvadoties no vasaras un simboliski cenšoties to pagarināt, kā arī noslēdzot aktīvo tūrisma sezonu, jau ceturto gadu pēc kārtas notika sarīkojums "Senās uguns nakts". Šogad šī diena bija īpaša ar to, ka Pāvilostas Tūrisma informācijas centrs pēc astoņu gadu darba tika pie savas datortehnikas.

Kā stāsta Pāvilostas Tūrisma informācijas centra un Novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčānova, "Senās uguns nakts" sarīkojumi sākās jau dienas vidū, kad pilsētas centrā kopā pulcējās sportisti un notika dažādas sacensības. Un jau nedaudz rudenīgais vējš, kas piekrastes pilsētiņā valdīja visu dienu, nevienu nespēja nobaidīt.

Nākamais, šajā dienā nozīmīgākais sarīkojums bija Pāvilostas TIC iesaistīšanās valsts investīciju projektā "Vienota tūrisma informācijas centru tīkla izveide". Šis projekts ir no tiem, kur ieguvums ir gluži taustāms – Latvijas Tūrisma attīstības aģentūras datu bāzes analītiķis Ģirts Mazais atgādāja uz Pāvilostu datortehniku, kas tik ļoti noderēs centra darbā. I.Kurčānova atzina, ka līdz šim visi informatīvie materiāli un bukleti gatavoti, izmantojot pašvaldības datorus vai iztiekot tāpat, jo centrā datora nebija, tāpēc tagad viņai ir patiess gandarījums, ka jaunā datortehnika darbu ievērojami atvieglos – būs iespēja pašiem veidot bukletus, jo komplektā ir arī skaneris un printeris, varēs veidot datu bāzes un gatavot citus materiālus. "Protams, būs jāmācās apieties ar programmām un to, kā jārīkojas ar visu šo smalko tehniku," smejas I.Kurčānova. Bet šajā jautājumā savus padomus neliegšot ne Pāvilostas vidusskolas datorspeciālisti, ne arī kolēģi no Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroja. LTIB vadītājs Arturs Skroderis bija klāt arī projekta atklāšanā Pāvilostā un vēlēja veiksmi Irinai darbā. Prieku par centra jaunieguvumu izteica arī Pāvilostas Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons, kurš bija gandarīts, ka Pāvilosta ir vienīgā projekta dalībniece Liepājas rajonā, un mūspusē projektā vēl līdzdarbojas tikai Lejaskurzemes Tūrisma informācijas birojs. Svinīgajā sarīkojumā bija arī Pāvilostas viesu māju saimnieki, turklāt Marta Rolmane visus viesus uzņēma arī savā viesu mājā. Sarunās izskanējušas dažādas idejas un vērtējumi par Rīgas sadarbību ar tūrismā strādājošajiem dažādos Latvijas novados.

Vakarā vēl notika jauniešu uzvedums un arheoloģiskā pieminekļa "Baznīcas kalns" piemiņas plāksnes atklāšana. Bet pēc lāpu gājiena "Senās uguns nakts" kulminācija – kopīgā ugunskura aizdegšana. "Šogad bija neliels stress, jo uztraucāmies, lai svecītes, lāpas un ugunskurs nenodarītu postu, ilgstošā sausuma dēļ," sacīja I.Kurčānova. Viņa pastāstīja, ka uz ugunskura aizdegšanu bija ieradušies arī daudz viesu – bija gan vācu tūristi, gan rīdzinieki un ciemiņi no Dobeles, kā arī citām vietām. "Esam ievērojuši, ka "Senās uguns nakts" ar katru gadu kļūst aizvien apmeklētāks sarīkojums," piebilda I.Kurčānova. Arī vietējie priecājušies par zaļumballi piekrastē. "Lai gan nav iespējams redzēt, ka citviet piekrastē deg ugunskuri, jo attālumi ir pārāk lieli, tomēr zinājām, ka Ziemupē arī deg "Senās uguns nakts" ugunskurs, bija ziņas, ka šos svētkus svin arī Gotlandē un daudzviet citur ap Baltijas jūru. Šāda apziņa rada vienreizēju vienotības sajūtu," sacīja I.Kurčānova.

Sarīkojumu Pāvilostā organizēt palīdzēja arī jaunā viesnīca "Vēju paradīze", SIA "Āķgals", "Top" veikalu tīkls, kafejnīca "Enkurs", Marita Biele, zemnieku saimniecība "Kalniņi – 4", Pāvilostas Pilsētas dome un Pāvilostas Ostas pārvalde, kā arī viesu māju saimnieki.