Kurzemes Vārds

00:51 Trešdiena, 12. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Skatiens

Kā lai nepriecājas jeb Liepāja un lielais hokejs

Kaspars Migla

Nešaubos, ka olimpiskās spēles Latvijā es nepiedzīvošu, tādēļ ar prieku uzņēmu ziņu, ka beidzot atrisināts jautājums par jaunās ledushalles celtniecību Rīgā. Un tas nozīmē, ka grandiozs sporta pasākums 2006.gadā mūsu valstī notiks. Pasaules hokeja čempionātam gan nav olimpisks mērogs, taču tik lieli un nozīmīgi sporta sarīkojumi šeit vēl nav notikuši. Kaut arī Starptautiskajai hokeja federācijai vēl jādod savs akcepts, ka šeit visi procesi rit kā paredzēts, jānotiek tiešām kaut kam ļoti nelāgam, lai Latvija savas tiesības rīkot 2006.gada pasaules čempionātu būtu spiesta atdot citai valstij. Galvenais, kas līdz šim uztrauca Starptautisko hokeja federāciju, bija nevis mūsu puses organizatoriskais potenciāls, bet gan atbilstošas ledushalles trūkums. Protams, šodien tā vēl neslejas pār bijušo Rīgas hipodromu, kaitinot neapmierinātos mazdārziņu apčubinātājus, bet, ņemot vēro milzīgo jezgu, kāda dažādu iemeslu dēļ bija sacelta halles cēlāju izraudzīšanas laikā, tas, ka nu būvētājs ir zināms, tomēr rāda, ka konkrēta mērķa vārdā kašķēšanos var aizstāt ar konstruktīvu rīcību.

Kaut arī 2006.gada pasaules meistarsacīkstes par savām uzskata rīdzinieki, arī liepājnieki droši var pretendēt uz savu daļu. Un tam ir vairāki iemesli. Par izcīnītajām tiesībām rīkot šeit pasaules čempionātu ir jāpateicas ne tikai mūsu hokejistiem, nenogurstošajiem faniem, bet arī liepājniekam, Latvijas Hokeja federācijas prezidentam un Liepājas domes deputātam Kirovam Lipmanam. Un viņa nopelnus šajā lietā ir grūti apstrīdēt.

Starptautiskās hokeja federācijas amatvīri, lemjot par labu Latvijai, neapšaubāmi ņēma vērā arī to, ka aizvadītajos gados Rīgā un Liepājā regulāri notikuši dažāda mēroga starptautiskie turnīri, pret kuru organizatorisko pusi nopietnas iebildes nav nācies dzirdēt. Tātad aktīvā Liepājas ledushalle netieši veicinājusi lielā hokeja ienākšanu Latvijā.

Vēl viens ripas dzenāšanu veicinošs faktors ir fakts, ka Liepājā jau vairākus gadus bāzējas viena no divām Latvijas pilnībā profesionālajām hokeja komandām. Tādējādi tiek noturēts jau nobriedušu hokejistu meistarības līmenis un celta vēl tikai topošo zvaigžņu spēles prasme. Pēdējos gados regulāri kāds no "Liepājas metalurga" hokejistiem izcīna sev vietu Latvijas izlasē, un, kaut arī līdz 2006.gada pavasarim jāgaida vēl trīsarpus gadu, ir visai pamatots iemesls cerēt, ka kāds no mūsu pilsētā spēlējošajiem hokejistiem iekļūs nacionālajā izlasē.

Ja Starptautiskā hokeja federācija nemainīs sacensību formātu, tad 2006.gadā Latvijā ieradīsies 16 komandas. Tām visām, protams, vajadzēs arī trenēties, un kāpēc lai kāda izlase neatbrauktu uz Liepāju? It īpaši no tālākām valstīm, kuru hokejistiem nepieciešama aklimatizācija, piemēram, ASV, Kanādas vai Japānas. Lielais hokejs uz kādu laiku ienāktu arī Liepājā.

Cik līdzjutēju no Liepājas katru gadu dodas uz pasaules hokeja čempionātu? Vairāki desmiti, varbūt kāds simts. Cik no liepājniekiem klātienē redzēs 2006.gada čempionātu? Ne vairs desmiti un simti, bet vismaz vairāki tūkstoši, kuriem nebūs jāmaksā par tālu ceļu un dzīvošanu viesnīcā. Lielākie tēriņi būs saistīti tikai ar ieejas biļetēm.

Kā lai nepriecājas, ka beidzot atrisināts jautājums par hokeja halles celtniecību?