Kurzemes Vārds

10:29 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Viesizrādēs uz Sibīriju

Kristīne Pastore

Vakar divu mēnešu viesizrādēs pa Krieviju un tostarp arī Sibīriju devās mūsu pilsētas Ceļojošais leļļu teātris. Atgriešanās ir paredzēta oktobra beigās, un šajā laikā plānots nobraukt 15 tūkstošus kilometru. Krievijā mūsējie rādīs divas izrādes: "Alises sapni" un nupat iestudēto "Meža pasaku".

Ar šīm tālajām viesizrādēm Ceļojošais leļļu teātris uzsāk devīto sezonu. Kā sarunā ar "Kurzemes Vārdu" pastāstīja tā direktors Pēteris Trups un režisore Agita Lieldidža, kas vienlaikus kopā ar aktieri Juri Ozolu arī paši piedalās izrādēs, iesākums šim projektam bija pagājušā gada septembrī, kad viņi piedalījās S.Obrozcova leļļu teātra festivālā Maskavā. Tur piedāvājumu doties šādā viesizrāžu turnejā mūsējiem piedāvāja Novosibirskas Valsts leļļu teātra direktors. Paredzēts, ka šajā pilsētā liepājnieki veselu nedēļu sniegs izrādes. Pats galējais punkts, kur plānots nokļūt, ir Irkutska, bet pa ceļam mūsējo izrādes redzēs arī Maskavā, Ufā, Čeļabinskā, Omskā, Tomskā, Tjumeņā, Krasnojarskā un citur. Paredzētas arī labdarības izrādes divos latviešu ciemos: Arhangeļskojē, kas atrodas aptuveni 100 kilometru attālumā no Ufas, un Bobrovkā, apmēram 400 kilometru no Omskas. Pēteris Trups, kas šī brauciena laikā būs arī šoferis, sacīja, ka, pētot maršrutu, atklājies, ka vietām izvēlētais ceļš nav kartē iezīmēts, un tas nozīmējot, ka jāgatavojas dažādiem pārsteigumiem, arī tam, ka nāksies pārvietoties ekstremālos apstākļos, tāpēc ņemot līdzi arī tādu inventāru, kā cirvi, zāģi, lāpstas, rezerves riepas, kameras un daudz ko citu.

Paredzēts, ka Omskā mūsējos sagaidīs Latviešu biedrības Omskas nodaļas šefs Andris Tupesis, kas būs pavadonis arī tālākos ceļos. Projekta ietvaros uz Sibīriju turienes latviešiem līdzi vedīs vairākas Jura Podnieka studijā uzņemtās dokumentālās filmas par Latviju, kā arī daudz citu materiālu, ko sagatavojos Latvijas institūts.