Kurzemes Vārds

09:15 Svētdiena, 5. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mežos un purvos ārkārtas situācija

Pēteris Jaunzems

Turpinoties sausajam un karstajam laikam ugunsnedrošība mūsu puses mežos un purvos pēdējās dienās turpinājusi palielināties un tās aprēķināšanas koeficients sasniedzis 12095 punktus jeb pārsniedzis pat visaugstāko, proti, piekto ugunsbīstamības pakāpi. Jo īpaši tas sakāms par jūrai pieguļošajiem mežu un purvu masīviem. Sakarā ar to vakar Ārkārtējo situāciju rajona komisija vairāku pagastu teritorijā izsludinājusi ārkārtas stāvokli.

"Šāds lēmums ir pieņemts, pamatojoties uz Meža likumu un Ministru kabineta noteikumiem par meža aizsardzības pasākumiem un ākārtas situāciju izsludināšanu mežā, kā arī ņemot vērā Valsts meža dienesta Liepājas virsmežniecības virsmežziņa Modra Otaņķa parakstīto un Ārkārtējo situāciju rajona komisijai iesniegto vēstuli," "Kurzemes Vārdam" teica Rajona padomes priekšsēdētājs un Ārkārtējo situāciju rajona komisijas vadītājs Modris Ekšteins. Viņš piebilda, ka ārkārtas situācijas izsludināšana nozīmē meža izstrādes darbu pārtraukšanu, medību aizliegumu, kā arī ierobežo iedzīvotāju uzturēšanos un pārvietošanos mežos un pa mežu ceļiem.

Ar pieņemto lēmumu tiek slēgti meži un purvi Jūrmalciema – Papes masīvā, Nidas purva A mala, Dunkas, Ķirbas un Brienamais purvi, kā arī Ziemupes – Akmensraga mežu masīvs. Lai nodrošinātu šo objektu drošību, tiks izveidoti 12 posteņi, darbosies divas mobilās patruļas un būs izliktas aizlieguma zīmes.

Detalizētāk izklāstot šo informāciju rajona virsmežzinis Modris Otaņķis vakar "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka posteņi un aizlieguma zīmes būs izvietotas aiz Jūrmalciema pie mežu masīva sākuma, uz Jūrmalciema ceļa pie "Paipām" un Papē pie mežu masīva sākuma. Savukārt patrulēšana paredzēta pa Liepājas – Klaipēdas šoseju apmēram 3 kilometru posmā iepretīm Nidas purvam. Būšot slēgta arī iebraukšana "Pagrabu dambī". Posteņi un aizlieguma zīmes slēgs nokļūšani Dunikas purvā Lankutu ceļu no Lietuvas puses, kā arī Kāpu ceļu no Sikšņu puses. Ķirbas purvu bloķēs aizlieguma zīmes un posteņi Rucavā pie purva plātņu ceļa sākuma un Sikšņos pie tāda paša ceļa . Brienamais purvs būs nepieejams, jo posteņi un zīmes apsargās ceļu pie Gaviezes stacijas pārbrauktuves, Tēvu ceļu pie "Tiltiem"un Tēvu ceļu pie kustojuma ar Bārtas – Priekules ceļu. Tāpat posteņi un aizlieguma zīmes atradīsies uz Ziemupes – Akmensraga ceļa aiz "Laikām" un uz Sakas stacijas – Akmensraga ceļa aiz Varsberģu dambja.

Modris Otaņķis uzsvēra, ka augsta ugunsbīstamība saglabājas arī pārējā rajona teritorijā. Tādēļ kategoriski aizliegts kurināt ugunskurus. Virsmežzinis lūdza iedzīvotājus izprast situāciju un bez vajadzības mežus neapmeklēt.