Kurzemes Vārds

15:44 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

BK Līvu alus atsāks ražošanu basketbola laukumos

Edgars Džiguns

Pēc nepilnām divām nedēļām sāksies Latvijas Basketbola līgas spēles. Kā zināms, vienīgā komanda, kura pārstāv Liepāju valsts čempionātā basketbolā vīriešiem, ir BK "Līvu alus". Aizvadījuši vasaras treniņu ciklu, spēlētāji ir gatavi rādīt skatītājiem jaunās sezonas pirmās skices jau šās nedēļas nogalē, piedaloties tradicionālajā pirmssezonas draudzības turnīrā "Līvu alus kauss".

Atkal ir notikušas izmaiņas kluba administrācijā. Papildus komandas ārsta pienākumiem Edvīns Striks ir uzņēmies turpmāk pildīt arī menedžera funkcijas, pirmās ugunskristības viņam būs jau minētā draudzības turnīra organizēšana.

Runājot par izmaiņām spēlētāju sastāvā, ir jāmin, ka komandu atstājis viens no pagājušās sezonas aktīvākajiem cīnītājiem Uģis Lasmanis. Viņa vietā kaimiņzemē Lietuvā noskatīts 23 gadus vecais centra spēlētājs Arnolds Jetkonis. "Vasaras laikā uz Liepāju atrādīties bija atbraukuši trīs lietuviešu spēlētāji," stāsta E.Striks. "A.Jetkonis izskatījās vispiemērotākais komandai, tāpēc ar viņu tika noslēgts līgums uz nākamo sezonu."

"Paies vēl zināms laiks, kamēr Jetkonis iekļausies komandā. Es domāju, ka pēc jaunā gada varēsim viņu redzēt kā pilnvērtīgu komandas spēlētāju. Līdz tam viņam vēl daudz un nopietni jāpastrādā," apgalvo komandas vecākais treneris Aigars Zeidaks.

Tuvākajā laikā komandai varētu pievienoties Arturs Freimanis, kas, kā zināms, pavisam nesen Latvijas U-16 izlases sastāvā aizvadīja trīs spēles Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmās kārtas turnīrā. "Arturs Freimanis ir nonācis mūsu uzmanības lokā, un kluba interesēs ir panākt vienošanos ar viņu par trenēšanos un spēlēšanu BK ÆLīvu alusæ sastāvā," pauž E.Striks.

Pagājušās sezonas vienam no redzamākajiem komandas spēlētājiem Jānim Porziņģim vēl joprojām oficiāli ir līgums ar BK "Ventspils", bet ventiņu sastāvā viņš šobrīd labākajā gadījumā varētu atrasties rezervistu soliņa viņā galā. Tāpēc, kā stāsta A.Zeidaks, "ja Porziņģis turpinās demonstrēt labu spēli laukumā un nenotiks nekas negaidīts, tad arī šajā sezonā viņš spēlēs Liepājā". Kā jaunpienācējs ir jāmin arī 17 gadu vecais, 2,08 metrus garais vecpilnieks Aivars Brūveris. Tāpat kā pagājušajā sezonā, komandas otrā trenera lomu pildīs Harijs Grots.

Izvērtējot vasarā padarīto, A.Zeidaks stāsta, ka ir padarīts nopietns darbs spēlētāju fiziskās sagatavotības jomā. "Aizvadījām divas nedēļas Limbažos, kur bija ideāli treniņa apstākļi. Patīkamākais bija redzēt spēlētāju acīs vēlēšanos trenēties un strādāt, lai uzlabotu fizisko sagatavotību."

Kopā pirms sezonas paredzētas astoņas pārbaudes spēles. Divas komanda aizvadīja pagājušās nedēļas nogalē Klaipēdā, Šonedēļ tā spēlēs pret zviedru komandu "Sodertalje/King", igauņu ÆTartu/Rockæ un lietuviešu ÆKlaipēdas/Neptunasæ, pēc tam dosies uz Igauniju, kur paredzēts līdzīgs draudzības turnīrs. "Ir skaidrs, ka visi spēlētāji pa vasaru ir pielikuši fiziskajā ziņā. Tagad pārbaudes spēlēs jāredz, ko katrs var izdarīt laukumā, tad arī varēs pateikt, kuri būs pamatspēlētāji nākamajā sezonā," skaidro A.Zeidaks.

"Kurzemes Vārda" aicināts prognozēt LBL nākamās sezonas aprises, Aigars Zeidaks atbildēja: "Līdz šim es nebiju redzējis, ka Latvijas komandas tik intensīvi gatavotos jaunajai sezonai. Čempionāts, domāju, būs interesants, jāgaida pirmās spēles, lai redzētu, kā sagatavojušās pārējās komandas. Ceru, ka mūsu komandai uzvaru būs vairāk nekā pagājušajā sezonā."

Jau ceturtdienas vakarā visi basketbola cienītāji aicināti uz Liepājas Sporta un kultūras pili, lai redzētu un novērtētu BK "Līvu alus" nākamās sezonas modeli.

BK "Līvu alus" – «Klaipēdas/Neptunas» (aizvadītās pārbaudes spēles Klaipēdā):

1.spēle: zaudējums ar 89:103 (25:25,14:26,29:15,21:37). Rezultatīvākie BK "Līvu alus" komandā: Airošus – 19, Bernāts – 16, Zeidaks – 14, Porziņģis – 13;

2.spēle: uzvara ar rezultātu 105:95 (28:18, 30:35, 18:17, 29:25). Rezultatīvākie BK "Līvu alus" komandā: Airošus – 29, Viļums – 19, Štālbergs – 13, Bernāts – 12.