Kurzemes Vārds

18:10 Trešdiena, 2. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brauks tikties ar komisāru

Šodien daudzi Liepājas rajona zemnieku pārstāvji dodas braucienā uz Jelgavu, kur Zemkopības ministrijas rīkotajā konferencē "Mūsdienu Latvija un zemnieks", tiksies ar Eiropas savienības lauksaimniecības, lauku attīstības un zivsaimniecības komisāru Franci Fišleru.

Saruna rādās būt karsta. Paredzams, ka uz Zemgales galvaspilsētu no Lejaskurzemes dosies vismaz četri autobusi. Grobiņas pagastā vien tikties ar Zemkopības ministru Ati Slakteri un augsto komisāru no Briseles vēlas ap trīsdesmit zemnieku. Lauksaimniecības konsultante Anna Viņķele teica, ka lauku ļaudis interesējot jautājums, kā būs ar kompensācijām par sausuma nodarītajiem zaudējumiem, kur un kā izčibējuši lētie kredīti zemes pirkšanai un kāpēc tie nav tikuši nevienam Liepājas rajona censonim? Zemniekus satraucot nestabilās produkcijas iepirkuma cenas, jautājums par kvotām, iestājoties Eiropas savienībā, un citas problēmas. Neesot saprotams arī, kāpēc kavējas Nelauksaimnieciskās darbības programmas izstrāde.

Savukārt Rucavas pagasta lauksaimniecības konsultants Jānis Kairis "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka zemnieki pieteikušies doties uz konferenci, jo vēloties tikties ar augsto komisāru, lai dzirdētu viņa teikto par iestājas noteikumiem aliansē.