10:48 Trešdiena, 11. decembris

Metalurgi turpina spēlēt bez zaudējumiem

Nedēļas nogalē "Liepājas metalurga" hokejisti aizvadīja divas Austrumeiropas hokeja līgas spēles, savā laukumā tiekoties ar pagājušās sezonas pastarīti Novopolockas "Poļimir". Sestdien liepājnieki uzvarēja ar 6:0 (2:0, 0:0, 4:0), bet vakar pretinieks tika pieveikts ar rezultātu 4:2 (1:1, 2:1, 1:0).

Novopolockieši sezonas pirmās divas spēles aizvadīja Rīgā un otrajā mačā ar HK "Rīga 2000" parūpējās par pārsteigumu, pēcspēles soda metienos pārspējot laukuma saimniekus. Tomēr Liepājā Baltkrievijas komandai izcīnīt kaut punktu tā arī neizdevās. Metalurgu rindās vīrusa dēļ laukumā nevarēja doties aizsargs Vitkovskis.

Sestdienas spēlē mājinieki pēc pārliecinoši aizvadītās pirmās trešdaļas neprata teritoriālo pārsvaru un daudzās izdevības pārvērst vārtu guvumos, tādēļ līdz pat pēdējā perioda sākumam nevarēja justies droši par panākumu šajā cīņā. Tomēr pēc tam, kad Starodubovs guva tik ļoti nepieciešamos un gaidītos trešos vārtus, kļuva skaidrs, ka viesiem nebūs pa spēkam lauzt spēles gaitu, un atlikušajā laikā laukuma saimnieki savu pārsvaru pat dubultoja. Vārtus šajā spēlē guva Ņikitins (Starodubovs), Seņins (Širokovs), Starodubovs (Ņikitins), Kniksts (Starodubovs, Ņikitins), Širokovs (Bļinovs, Seņins), Korņilovs (Grāvītis).

Vakardienas mačā liepājniekus iemidzināja ātri gūtie vārti – jau spēles 41.sekundē J.Vegnera raidījums izrādījās precīzs. Tomēr ar to vien bija par maz, viesi drīz vien rezultāta starpību izlīdzināja, un, līdzīgi kā dienu iepriekš, izšķirošo pārsvaru metalurgi panāca tikai trešajā periodā. Liepājas komandas menedžeris Mihails Vasiļonoks atzina, ka "divas dienas pēc kārtas uzvarēt vienmēr ir grūti un puiši pēc pirmajā spēlē gūtās pārliecinošās uzvaras otrajā dienā spēlēja pārāk pašpaļāvīgi". Jāatzīst, ka lielisku sniegumu demonstrēja viesu vārtsargs Buzdaļins, kurš abās spēlēs tika atzīts par labāko savā komandā ("Liepājas metalurgam" – Fjodorovs un J.Vegners). Vakar vārtus liepājnieku labā guva J.Vegners (Feldmanis, Ivanovs), Seņins (Pujacs), Starodubovs (Kuļibaba, Ņikitins), Višegorodcevs (Bogdanovs, Starodubovs).

Nākamās spēles AEHL "Liepājas metalurgs" aizvadīs 26. un 27.septembrī ar Mogiļevas "Himvolokno", bet jau parīt metalurgiem pretī stāsies kādreizējā Liepājas komandas otrā trenera Ginta Bisenieka vadītā komanda "ASK/Zemgale".

Tikmēr Krievijas superlīgas otrajā kārtā Novosibirskas "Sibirj" sastāvā debitējis vārtsargs Edgars Masaļskis, un "Sibirj" nospēlēja neizšķirti 3:3 ar Čeļabinskas "Mečel".