Kurzemes Vārds

04:23 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Basketbols krustcelēs

Jau rīt ar Latvijas čempionāta pirmo spēli mūsu pilsētā ienāks oficiālā basketbola sezona, un tai varētu būt īpaši būtiska loma Liepājas sporta tuvākajā un arī tālākajā nākotnē, tādēļ profesionālajai vīriešu groza bumbai arī atvēlēta vieta šajā slejā.

Es nesākšu iedziļināties komandas sastāva komplektēšanas niansēs, jo tā pirms sezonas ir galvenā trenera preogatīva, tāpat kā nemēģināšu brīnīties, kāpēc komandai pāris sezonu laikā ir jau ceturtais galvenais treneris. Jo vīru basketbola komandai, manuprāt, tieši šosezon ir pa spēkam izdarīt izšķiršanos starp profesionālo un pusprofesionālo sportu, un lielā, ja ne izšķirošā, mērā tas ir atkarīgs arī no tā, ko Štālberga&Griģa&Co uzturētā vienība spēs parādīt laukumā. Savukārt to, ka basketbols atrodas krustcelēs, liecina vismaz divi aspekti, kas ir krietni lielāki par viena kluba robežām, bet kas cieši ar šo klubu saistīti.

Pirmais - nav noslēpums, ka Liepājas pašvaldība reāli sapņo par daudzfunkcionālas halles celtniecību, un tieši tur tradīcijām tik bagātajam un Liepājā tik mīlētajam basketbolam, ja tas būtu profesionālā līmenī, varētu būt viena no pirmajām vijolēm. Protams, tas nenozīmē, ka, ja basketbolisti turpina eksistēt kā viduvējības, hallei velkams krusts pāri, taču basketbolisti tieši šosezon ar savu spēli varētu pierādīt, ka ir daudzu simtu līdzjutēju uzmanības vērti.

Otrs interesants elements bija Basketbola savienības ģenerālsekretāra presē paustās publiskās ilūzijas, ka valstij varētu būt trešais patiešām spēcīgais basketbola klubs, un šajā sakarībā viņam kārotos lūkoties Liepājas virzienā. Protams, Latvijas basketbolā pēdējos desmit gados haosa bijis vairāk nekā kārtības, un šajā jampadracī arī gaisīgu ideju mētāšana ir visnotaļ populārs groza bumbas tēla veidošanas paņēmiens. Lai arī, ņemot vērā Liepājas iespējamo ekonomisko potenciālu un basketbola tradīcijas, gribētos šoreiz ticēt, ka nav dūmu bez uguns, vienlaikus jāatzīst, ka pēdējos gados Gulbene gan rezultātu ziņā, gan kluba organizācijas līmenī bijusi tuvāk šim trešās pilsētas statusam, un tikai pašu Liepājas basketbolistu spēkos ir pierādīt, vai viņi vēlas tiekties uz augšu.