Kurzemes Vārds

02:27 Pirmdiena, 26. oktobis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Noķer vēju tā dzimtajā pilsētā

Edgars Džiguns

Pagājušās nedēļas nogalē divas dienas Liepājas pludmalē norisinājās sacesības vindsērfingā "BuruSports balva vējdēļiem – 2002". Pavisam piedalījās 53 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Sacensības notika divās klasēs – "Formula Windsurfing" un "Raceboard". Interesentiem bija iespēja iepazīties arī ar tādu līdz šim Latvijā mazpazīstamu burāšanas paveidu kā "Kitesurfing". Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja sacensību organizators Māris Birzulis, tad dalībnieku skaits, salīdzinot ar citiem pasākumiem šogad, bija liels. "Ja ir labs balvu fonds, un šoreiz tas bija 2000 ASV dolāru, tad arī dalībnieki brauc un piedalās. Somi un zviedri gan neatbrauca, bet tā parasti notiek, ja sacensības norisinās vairākas dienas." Par sagādāto balvu fondu vislielāko paldies organizatori saka ģenerālsponsoram firmai "InterRīga Canon centrs", kā arī pārējiem atbalstītājiem – Liepājas Pilsētas domei, klubam "Pablo", firmai "Red Bull", SIA "Borts", "Duna" un "LEC".

Viens no vissvarīgākajiem faktoriem, lai varētu burāt ar vējdēli, protams, ir laika apstākļi. "Vējš Liepājā bija pietiekoši spēcīgs. Šogad ar vēju vispār ir interesanti – nedēļas vidū vējš nepūš, bet, kad pienāk sacensību dienas nedēļas nogalē, vienmēr panāk vaļā un pūš," stāsta M.Birzulis. "Lai arī laika prognožu pētīšana notiek ļoti pamatīgi un sistemātiski, ir gadījies arī tā, ka nākas sēdēt krastā, spēlēt volejbolu, dzert alu un gaidīt vēju, kaut gan pēdējo reizi tāda situācija bija diezgan sen."

Par uzvarētāju klasē "Formula windsurfing" kļuva pazīstamais vējdēļa burātājs Ansis Dāle, ne mazāk zināmais liepājnieks Jānis Preiss – otrais. "Silver" klasē (sacensību pieredze ne vairāk kā 2 gadi) uzvarēja vēl viens liepājnieks Jānis Jēkabsons, bet "Race Board" klasē – lietuvietis Giedrjus Liutkus.

Arī nākamgad paredzēts rīkot tamlīdzīgas sacensības Liepājas pludmalē.