01:10 Pirmdiena, 21. oktobis

Atvadīšanās godam

A.RĪTIŅŠ

Vakar "Liepājas metalurgs" aizvadīja pēdējo spēli šajā sezonā savā laukumā, Latvijas meistarsacīkstēs tiekoties ar čempiona nosaukuma pretendentu "Skonto", un zaudēja ar 0:1.

"Liepājas metalurgs": Krucs, Kļava, Ivanovs, Zirnis, Zajarnijs, Pavļenko, Kirhners, Rinkus, Dobrecovs, Katasonovs, Karlsons (Grebis).

77. min. 0:1.

Tik agri kā šogad Latvijas mēroga futbols no mūsu pilsētas atvadījies vēl nebija nekad, un vienīgais iepriecinājums, ka šī atvadīšanās notika vērienīgi, ļaujot piecu dienu laikā pavērot, ko metalurgi spēj pret Latvijas futbola abiem līderiem.

Vakardienas spēlei bija vairākas interesantas iezīmes. Pirmkārt, R.Lajuka vadītajai tiesnešu brigādei tas bija ģenerālmēģinājums pirms došanās uz divām atbildīgās Eiropas mēroga turnīru spēlēm Tbilisi un Luksemburgā. Otrkārt, pirmo reizi Latvijas meistarsacīkstēs laukumā nāca Āfrikas futbola pārstāvis, un tas bija "Skonto" sastāvā spēlējošais Nguimbats, kas Sidnejas olimpiskajās spēlēs Kamerūnas izlases sastāvā kļuva par olimpisko čempionu. Treškārt, šo spēli var uzskatīt par Latvijas kausa izcīņas fināla ģenerālmēģinājumu, jo pilnīgi iespējams, ka abas komandas pārvarēs pusfināla barjeru. Ceturtkārt, un galvenokārt, liepājnieki jau otrajā spēlē pēc kārtas parādīja atzīstamu sniegumu un no saviem skatītājiem atvadījās godam.

Spēle gan sākās ar viesu trīs stūra sitieniem pēc kārtas un melnādainā spēlētāja raidījuma garām vārtiem, taču tad izlīdzinājās, un tomēr līdz pārtraukumam vairāk iespējas gūt vārtus izveidoja laukuma saimnieki. Bīstams tālšāviens padevās Pavļenko, Karlsons raidīja bumbu vārtu apakšējā stūrī, bet visreālākā iespēja bija puslaika beigās Katasonovam, kad viņa no pāris metriem sistās bumbas ceļā pagadījās vārtsargs.

Arī otrajā puslaikā turpinājās līdzīga, ātra, abpusējiem uzbrukumiem bagāta spēle, kuras taisnīgs iznākums būtu neizšķirts, taču, tā kā futbolā taisnību nav ko meklēt, tad šoreiz veiksme bija rīdzinieku pusē. Divas minūtes pēc tam, kad Katasonovs bija apspēlējis vārtsargu un raidīja bumbu pa tukšo vārtu pārliktni, pretinieki vienā no saviem uzbrukumiem bija precīzi.

Vakar FK "Ventspils" ar 4:0 pieveica "Audu", bet mūsu konkurents cīņā par trešo vietu "Dinaburga" ar 0:1 zaudēja valmieriešiem.

1. FK "Ventspils" 23 64 – 15 62
2. "Skonto" 22 69 – 11 57
3. "Liepājas metalurgs" 22 43 – 24 38
4. "Dinaburga" 23 33 – 29 36
5. PFK/"Daugava" 22 23 – 50 19
6. SK "Valmiera" 23 18 – 41 18
7. FK "Rīga" 21 13 – 55 13
8. "Auda" 22 16 – 54 11

Nākošā spēle liepājniekiem 20.septembrī Rīgā pret PFK/"Daugava".