Kurzemes Vārds

06:01 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Astoņās skolās strādās psihologi

Šajā mācību gadā darbu sākuši jau astoņi izglītības psihologi, un salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu viņu skaits ir vairāk nekā dubultojies, priecājas Liepājas rajona Izglītības pārvaldes izglītības psiholoģe Inita Ate.

Aizvadītajā mācību gadā rajonā bija tikai dažas skolas, kurās darbojās izglītības psihologi, bet šogad viņi sākuši darbu jau astoņās skolās - Grobiņas un Durbes vidusskolā, Vaiņodes internātskolā, Lažas Speciālajā skolā, Rudes, Kalētu, Bārtas un Kapsēdes pamatskolā. "Tām skolām, kurās psihologu vēl nav, ir iespējams izmantot manas zināšanas," sacīja I.Ate.

Oktobra beigās skolu psihologi pulcēsies pirmajā seminārā, lai pārrunātu aktuālos darba jautājumus un problēmas, dalītos pieredzē un spriestu par sadarbību. "Citviet Latvijā ir bijušas problēmas, ka skolu direktori nepieņem darbā izglītības psihologu, redzot, ka viņa diplomā ir rakstīts "psihologa asistents", tomēr tāds ieraksts ir visu augstskolu diplomos un tālāk seko ieraksts par specializāciju," skaidro I.Ate un izsaka cerību, ka mūsu rajonā šādu pārpratumu nebūs. Tāpat viņa uzsver, ka bez attiecīgām atļaujām psihologs nedrīkst rīkot maksas konsultācijas, un skolotājiem nevajadzētu apvainoties, ja psihologs izvairīgi runā par skolēnu problēmām. "Ir jāsaprot, ka viņa un skolēna attiecības ir kā ārsta un pacienta attiecības, kas ir konfidenciālas," saka I.Ate.