Kurzemes Vārds

19:49 Otrdiena, 4. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Vēstures lappuses hokeja laukumā

jeb Latvija – Krievija 6:5

Edgars Džiguns

"Liepājas metalurga" 120 gadu jubilejas svinību gaitā notika vēsturisks mačs hokejā starp Latvijas un Krievijas veterānu izlasēm. Tā pamatlaiks beidzās neizšķirti 5:5, bet pēc spēles metienu sērijā vienīgais, kas pārspēja vārtsargu, bija Helmuts Balderis, tādējādi nodrošinot uzvaru Latvijas izlasei.

"Lai spēle sagādā prieku gan tiem, kuri dosies laukumā, gan tiem kuri skatīsies," pirms mača, uzrunājot klātesošos, teica FHK "Liepājas metalurgs" prezidents Sergejs Zaharjins. Svinīgajā atklāšanā piedalījās arī leģendārā krievu hokejista Vsevoloda Bobrova kundze Jeļena Bobrova, trīskārtējais olimpiskais, daudzkārtējais Eiropas un pasaules čempions Vitālijs Davidovs, kā arī Krievijas ģenerālkonsuls Liepājā Vjačeslavs Semjonovs.

Ar savu klātbūtni maču bija pagodinājušas tādas Krievijas hokeja zvaigznes kā Aleksandrs Maļcevs, Aleksandrs Gusevs u.c., kuri 1972.gadā piedalījās vēsturiskajā spēļu sērijā starp Kanādas profesionāļiem un PSRS labākajiem hokejistiem. Šoreiz viņiem stājās pretī "Liepājas metalurga" jaunā paaudze – trenera Aleksandra Cicurska vadītā komanda, kas pagājušajā sezonā Kanādā izcīnīja Veina Grecka kausu. Simboliskajā mačā ar 2:1 uzvaru pār jaunību guva pieredze.

Latvijas veterānu izlase ar Balderi priekšgalā sacentās ar Maskavas "Dinamo" veterāniem, kuru sastāvā bija lasāmi tādi uzvārdi kā Aleksejs Froļikovs, kurš līdz 1994.gadam bija Latvijas izlases spēlētājs, un Pjotrs Prirodins, kurš savulaik spēlēja Rīgas "Dinamo", u.c.

Skatītāju rindas ledushallē bija pilnas, un šaubas par to, vai hokeja svētki ir izdevušies, domājams, nebija.