Kurzemes Vārds

23:04 Sestdiena, 8. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Alus nav bet vīri nāk

Sarmīte Pujēna

Un nāk arī sievas. Ceturtdienās, kad Aizputes Komunālā uzņēmuma apsaimniekotajā pirtī ir sieviešu diena. Piemēram, pagājušajā nedēļā šo pakalpojumu bija izmantojušas 80 aizputnieces. Bet piektdien, kad pirts atvērta vīriem, tur ir pat līdz 150 apmeklētāju.

Tas nemaz nav maz, ja vēl ņem vērā to, ka pirts domāta tikai un vienīgi, lai nopērtos saunā un nomazgātos.

– Alus dzeršanai šī vieta nav paredzēta, – smejas Komunālā uzņēmuma direktore Vēsma Martuzāne. Viņas vadītais uzņēmums šo vienīgo sabiedrisko pirti Aizputē apsaimnieko kopš 1997.gada, kad iepriekšējais saimnieks bija nonācis līdz bankrotam, un no šī biznesa atteicās. V.Martuzāne stāsta, ka arī Komunālajam uzņēmumam vēl tagad nav izdevies atpelnīt saimniekošanas pirmajos gados profilaktiskajam remontam izlietotos līdzekļus. Tas nav iespējams, jo pašvaldība noteikusi pārāk zemu tarifu – pieaugušiem biļete maksā 50 santīmu (pensionāriem un maznodrošinātiem pusi cenas sedz pašvaldība), bērniem – 20 santīmu (kas, starp citu, netērē mazāk ūdeni kā pieaugušie), no kuriem arī pusi sedz pašvaldība. Uzņēmums ir iesniedzis pašvaldībai jaunu tarifu projektu un šonedēļ gaidīs deputātu lēmumu. Jaunais tarifs ir ievērojami lielāks: 1,18 latu (daļu, kā līdz šim, varētu segt pašvaldība), taču, iekļaujot visas reālās izmaksas, mazāk neiznāk, saka V.Martuzāne.

Tās ir pirtnieku problēmas, bet ir viņiem arī savi prieki. Jo īpaši par Švarcenbahas – Aizputes sadraudzības pilsētas Šveicē – nesavtīgo palīdzību. Tikai tādēļ aizputnieki tagad var mazgāties izremontētā pirtī un glabāt drēbes 30 jaunos skapīšos. Remonts esot uzsākts 2001.gada oktobrī, Ziemassvētkos pirts atvērta, bet maijā remonts atsākts un augusta pēdējā nedēļā pabeigts (darbu izpildītājs – SIA "Pēteris"). Faktiski pabeigti ir divi nepieciešamā remonta posmi, kas izmaksājuši ap 18 000 latu. Lai pilnīgi sakārtotu vairāk nekā simt gadu veco ēku, vajadzētu ap 50 000 latu, saka V.Martuzāne. Pašreiz uzcelts šķūnītis, izremontēta sauna, saunas krāsns, dušas telpa, uzgaidāmā telpa, garderobe, pielāpīts jumts un sakārtota ventilācija. Vēl jāremontē vannas telpa, tualete, katlumāja, higiēnas telpa, fasāde.

Naudas devēji trīs reizes braukuši lūkot, kā sokas ar darbiem, un bijuši apmierināti. Arī aizputnieki nesūdzas. Vienīgā nelaime – ūdens. Tas ir pārāk rūsains, pasūdzējās kāds pirts apmeklētājs. V.Martuzāne zina teikt, ka arī šai problēmai būšot risinājums – plānos esot atdzelžošanas iekārtas uzstādīšana Aizputes ūdenstornī.