Kurzemes Vārds

06:50 Otrdiena, 11. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Kura ir Liepājas vieta?

Šķiet tikai slavējami, ka priekšvēlēšanu kņada netraucē izvērsties diskusijām par kultūras un izklaides industrijas vietu Liepājā. Un apsveicami tas lielākoties ir tādēļ, ka pretrunas, aptuvenības, putrošanās vai absurdums viedokļos - būt vai nebūt Liepājai par festivālu pilsētu - šoreiz norāda ne tikai uz dažādiem procesa redzējumiem, bet, manuprāt, uz pašu galveno trūkumu. Pilsētas pašvaldība jau vairāku gadu garumā tā arī nespēj liepājniekiem saprotamā veidā noformulēt, ko tā grib redzēt.

Ja precīzāk, tad ir jūtams, ka pašvaldībai Liepājas kā omulīgas un vērienīgas izklaides organizēt protošas pilsētas tēls nav nepatīkams. Nu vismaz izdevīgā reizē tai patīk ar šiem sasniegumiem palepoties. Tomēr tā nespēj veikt varbūt ne pašu patīkamāko, bet tomēr vajadzīgāko darbiņu - skaidri pateikt, ar ko no šās pašvaldības puses var rēķināties sarīkojumu veidotāji, kas savā attīstībā tālu apsteiguši daudzas nozares.

Un šī konkrētība vajadzīga ne jau tikai tāpēc, lai kultūras ļaudis laikus orientētos, kas tiem būs, lai turpinātu finansiāli nevienlīdzīgo, bet joprojām sekmīgi uzturēto cīņu ar Ventspili un pēdējā gada laikā - arī Jūrmalu. Šī skaidrība nepieciešama arī liepājniekiem, lai saprastu, uz ko šo pilsētu vēlas virzīt cilvēki, kurus esam ievēlējuši. Jo muļķīgi sapņot par lieliem svētkiem, ja nezinām, vai pilsētai tas vajadzīgs. Kas tad īsti notiks ar leģendāro koncertestrādi "Pūt, vējiņi!"? Kura būs tā ziema, kad par centrālo kultūras spietu ziemas sezonā beidzot kļūs Liepājas Latviešu biedrības nams? Un kāpēc jau vairāk nekā gadu dažādos oficiālos un pusoficiālos līmeņos tiek sapņots par daudzfunkcionālu halli, bet ne reizi neviens nav mācējis pateikt, kam šī halle būs domāta un vai tā būs nodokļu maksātāju nauda, kas šo būvi uzturēs, kad tā būs gatava? Bet varbūt šīs vīzijas ir tikai iedomas un Liepājas ceļš tomēr ir smirdoši naftas produkti un citi postpadomju industrializācijas jaukumi.

Gribētu kaut nedaudz skaidrības, bet pagaidām šķiet, ka Liepāja steidz ķert no visa pa druskai, palaikam piemirstot, ka ar vienu pēcpusi visos beņķos iesēsties nav iespējams.

Edgars Lūsēns