Kurzemes Vārds

12:59 Sestdiena, 7. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Nadziņi 1 gādā par piena kvalitāti

Pēteris Jaunzems

Sausās un karstās vasaras ietekmē piena izslaukumi Lejaskurzemē jūtami samazinājušies. Kooperatīvās sabiedrības "Nadziņi 1" vadītāja Anita Pelude uzskata, ka šoruden ganības vairs nespēs nodrošināt piena straumes palielināšanu.

Tāpēc svarīgāk par visu esot strādāt pie piena kvalitātes paaugstināšanas un nostabilizēšanas. Pavisam šobrīd sabiedrībā ir ap 180 dalībnieku. Viņu skaitam ir tendence lēnām palielināties. Vairumā zemnieku saimniecību jau sagādāti un uzstādīti piena dzesētāji, taču slaukuma kvalitāti spēj ietekmēt arī virkne citu parametru. Anita Pelude uzskata, ka pats galvenais – ražotāju apzinīgums. Katram no viņiem jāsaprot, ka tikai augstvērtīgs piens paver iespējas pārstrādātājiem akciju sabiedrībā "Rīgas piensaimnieks" sekmīgi konkurēt tirgū un iekļūt tajā uzņēmumu grupā, kas eksportēs produkciju uz Rietumeiropas valstīm. Galu galā no tā būs atkarīgs arī piena cenas lielums un stabilitāte. Par visiem šiem jautājumiem viņa gatavojas runāt ar piegādātājiem šoruden sabiedrības pilnsapulcē.

Anita Pelude teica, ka pagaidām vēl neesot novērojams, ka piena ražotāji barības trūkuma dēļ gatavotos samazināt ganāmpulkus. Taču sausuma radītais iespaids un zaudējumi visskaidrāk būs redzami un novērtējami tikai nākamajā pavasarī.