Kurzemes Vārds

13:35 Otrdiena, 1. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

"Jaunā laika" pasākumā aiztur barkašovieti

Andrejs Rjabcevs

Sestdien notikušajā politiskās partijas "Jaunais laiks" aģitācijas pasākumā Latviešu biedrības namā Pašvaldības policijas darbinieki aizturējuši kādu vīrieti, kas pasākumā bija ieradies ar apģērbu, uz kura piedurknes bija redzams tā saucamo barkašoviešu simbols – uz sarkana fona balts kāškrusts.

Pēc aculiecinieku stāstītā, zālē, kur partijas "Jaunais laiks" pārstāvji bija pulcējuši savus atbalstītājus un citus interesentus, atradušies vairāki vīri tā saucamās barkašoviešu organizācijas melnajos formastērpos un viens pat ar visu simbolu uz piedurknes. Barkašovieši pasākuma laikā uzdevuši partijas priekšsēdētājam E.Repšem dažādus jautājumus, uz kuriem banku speciālists gan nav atbildējis. Jautājumi galvenokārt bijuši par Einara Repšes un Ādolfa Hitlera rakstura un rīcības līdzībām.

Kā "Kurzemes Vārdu" informēja Pašvaldības policijā, sākotnēji nebija plānota apsardzes spēku piedalīšanās pasākumā, taču īsi pirms sapulces sākšanās Pašvaldības policijas dežurants saņēma organizatoru lūgumu uzraudzīt kārtību zālē, jo starp klātesošajiem esot arī vairāki cilvēki, kas varētu radīt nekārtības. Uz notikuma vietu aizsūtīti policijas operatīvie spēki, kas Latviešu biedrības nama zālē tiešām atpazina vairākus cilvēkus no oficiāli nereģistrētās organizācijas "Krievu nacionālā vienotība" vai tā sauktos barkašoviešus, kas tagad jau iekļāvušies Nacionāli demokrātiskās partijas sastāvā.

Turklāt vienam no organizācijas pārstāvjiem uz piedurknes bija arī sarkanas krāsas apsējs ar baltu svastiku, kas tiek uzskatīta par barkašoviešu neoficiālu simboliku. Arī pametot politiskās partijas sanāksmes zāli, barkašoviešu pārstāvji salutējuši savā ierastajā sveicienā – ar priekšā paceltu roku. Kā stāstīja Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Uldis Novickis, pēc sanāksmes aizturēts viens cilvēks, kuram uz rokas bija visnotaļ savādā simbolika, un paņemts no viņa paskaidrojums par to, kāpēc viņš politiskās partijas "Jaunais laiks" pasākumā ieradies ar šādu atribūtiku. Vīrietis atteicies no sīkākiem savas pārliecības izskaidrojumiem, tāpēc Pašvaldības policijas darbinieki liecinieku klātbūtnē sastādījuši konstatēšanas aktu, un visi lietas materiāli pēc piederības nosūtīti Drošības policijai, kas izvērtēs, vai šādas darbības nav pretrunā ar Latvijas valsts likumdošanu un kārtību.

Dažādās sarunās jau izskanējis, ka barkašovieši ir pauduši atbalstu "Jaunajam laikam", taču pats E.Repše par šādu savu atbalstītāju iniciatīvu nav sevišķi iepriecināts un uzskata to par partijas antireklāmu. Tieši tāpēc, tiek pieļauts, arī noticis nepatīkamais incidents Latviešu biedrības namā.