Kurzemes Vārds

03:04 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Cukurbiešu novākšanā izmanto firmu pakalpojumus

Līdz šim savās saimniecībās ar visiem darbiem centās tikt galā zemnieki paši. Tomēr šoruden Kurzemē jau vērojamas ainas, kad talkā lauku apsaimniekotājiem ražas novākšanā dodas dažādas specializētas firmas.

Akciju sabiedrības "Liepājas Cukurfabrika" ģenerāldirektore Valija Zabe "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka ar vairākiem autotransporta uzņēmumiem ir noslēgti līgumi par biešu piegādi pārstrādei. Tāds pakalpojuma veids izmantots pirmo reizi. Zemniekiem tas esot ļoti izdevīgi, jo viņiem ir jārūpējas tikai par to, lai bietes nogādātu tīruma malā. Pārējo paveic pieaicinātās firmas, kas apgādātas ar piemērotu biešu transportēšanas tehniku. Par biešu vešanu uzņēmumi saņem transportēšanas kompensāciju no Cukurfabrikas.

Šoruden arī biešu novākšanā iesaistīti palīgi. Tā, piemēram, Saldus rajona dažās saimniecībās patlaban strādā lietuviešu firmas jaudīgais kombains "Holmer". Par tā pakalpojumiem samaksājot cukura ražotāji, bet vēlāk šo maksu zemniekam atrēķinot no iepirktās ražas. Mūsu rajona Durbes novada cukurbiešu audzētājs Ēriks Putra uzskata, ka pakalpojumi ir ļoti laba lieta un daudziem spēj atvieglot rudens darbus. Tomēr viņš cenšoties visus darbus, ko vien ir iespējams, paveikt ar savas saimniecības spēkiem. Tamdēļ biešu vešanai iegādājies divas KamAz tipa automašīnas. Vienbrīd plānojis izmantot arī firmas "Holmer" kombaina pakalpojumus, tomēr iznācis tā, ka nopircis otru biešu kombainu un nu viņa saimniecībai lietuviešu palīdzība vairs neesot vajadzīga. Līdz ar to darbs būšot pašiem durbeniekiem.

Biešu novākšanu Ēriks Putra plānojot uzsākt septembra beigās.