Kurzemes Vārds

19:38 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājnieki gatavi dienēt militārajā dienestā!

Andrejs Rjabcevs

Vakar no Liepājas Militārā dienesta nodaļas Bāriņu ielā uz Rīgu ar autobusu devās vairāki desmiti liepājnieku un Liepājas rajona jaunākā gadagājuma iedzīvotāju, lai šodien piedalītos veselības pārbaudēs un saņemtu atzinumu par to, vai viņi ir derīgi dienestam Latvijas valsts armijā. Pēc tam izšķirsies, kur jaunieši pavadīs turpmāko gadu – savās mājās vai kādā no dienesta vietām visā Latvijā.

Vakar neilgi pirms pulksten 15 Liepājas Militārā dienesta nodaļā valdīja rosība, jo iesaukumam pakļautie jaunieši vēl pēdējā brīdī pirms izbraukšanas uz Rīgu steidza piereģistrēties un noskaidrot dažādus jautājumus, saņemt norīkojumus un nodot vēl neiesniegtos dokumentus. Arī laukā pie ēkas pulcējās iesaukumam pakļautie puši, kurus pavadīt bija ieradušies draugi un arī draudzenes.

Liepājas Militārā dienesta nodaļas priekšnieks Māris Lejava teica, ka jauniešiem šīs divas dienas, ko viņi pavadīs Rīgā, izejot ārstu pārbaudes, būs nodrošināta kvalitatīva ēdināšana un nekādām problēmām nevajadzētu rasties. Pēc ierašanās dienesta viesnīcā Rīgā, puišiem bija iespēja apskatīt galvaspilsētu, kā arī izdarīt vēl citas sev aktuālas lietas, bet šorīt jau no paša agra rīta sākās dažādu ārstu apmeklējumi un komisijas slēdziena gaidīšana. Kā skaidroja Liepājas Militārā dienesta galvenā eksperte Maija Roze, mediķu komisija Rīgā dos galīgo slēdzienu, vai jaunieša veselība un fiziskā sagatavotība ir atbilstoša dienestam. Var būt arī tā, ka jaunietis tiek atsūtīts atpakaļ uz mājām un viņam noteiktā laika posmā ir jāuzlabo sava veselība.

Mārtiņš Vītoliņš, kas arī vakar devās uz ārstu pārbaudēm Rīgā, sarunā ar "Kurzemes Vārdu" teica, ka izjūtas pirms došanās prom esot visai savādas. Viņš pats brīvprātīgi izteicis vēlmi dienēt armijā, nevis gaidījis, kad saņems pavēsti, taču tagad nedaudz nomācot neziņa par sagaidāmo. "Nav īsti lielas gribēšanas tagad kaut kur doties, bet pēc vidusskolas netiku tajā augstskolā, kurā gribēju mācīties, un tāpēc izdomāju, ka labāk iet armijā," saka M.Vītoliņš. Viņš motivē, ka izvēli pieteikties obligātajā militārajā dienestā noteicis arī tas, ka brīvprātīgajiem ir iespēja pašiem izvēlēties, kurā militārā dienesta struktūrā dienēt, un viņš labprātāk vēlētos savu dienestu iziet Jūras spēkos. Jauniesaucamais ir pārliecināts, ka viņa veselībai vajadzētu atbilst visām prasībām un ka dienestā tiks pieņemts.