Kurzemes Vārds

21:25 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Neizšķirts kausa izcīņas fināla vērtībā

Vakar Ventspilī Latvijas futbola kausa izcīņas pusfināla otrajā spēlē "Liepājas metalurgs" cīnījās neizšķirti 2:2 ar mājiniekiem, un tas nozīmēja, ka divu spēļu summā liepājnieki uzvarējuši ar 5:3 un 20.oktobrī Rīgā finālā tiksies ar "Skonto".

Diezin vai ir vērts lauzīt galvu un mēģināt noteikt, kas vakar itin rāmajā rudens pievakarē Ventspils stadionā vairāk ļāva metalurgiem nospēlēt tā, lai iekļūtu finālā, – pašu pārliecinošs sniegums vai laukuma saimnieku pavārga darbība. Patiesība ir kaut kur pa vidu. Ventspilnieki nebija kādreiz tik agresīvā komanda, bet liepājnieki atkal parādīja pārdomātāku, saskaņotāku, labāk organizētu spēli nekā vasarā.

Intriģējošs jau bija pats sākums, kad viesi izveidoja trīs bīstamus brīžus, no kuriem draudīgākais bija Dobrecova sitiens ar galvu garām, bet metalurgus no vārtu zaudējuma glāba Krucs. Kad ventspilnieki pamazām sāka iegūt teritoriālu pārsvaru, liepājnieki jau 1. puslaika vidū viņiem atstāja vājas cerības uz finālu. Pretuzbrukumā Karlsons izspēlēja bumbu Aleksandram Katasonovam, kas cīņā ar aizsargu un vārtsargu atjautīgi guva vārtus.

Kaut arī bumbu vairāk turpināja kontrolēt laukuma saimnieki, tomēr viņiem pietrūka mērķtiecības, lai kaut cik nopietni apdraudētu pretinieku vārtus, Kļava nedeva nekādu rīcības brīvību ventspilnieku uzbrukuma līderim Landirevam, un likumsakarīgs bija liepājnieku otrais vārtu guvums. Kad mājinieki savā soda laukumā trīs minūšu laikā divas reizes uz noteikumu pārkāpuma robežas bija kavējuši Dobrecovu un Karlsonu, pēc sologājiena no 15 metriem Katasonovs trieca bumbu vārtu augšējā stūrī.

Tas nozīmēja, ka divu spēļu summā rezultāts jau ir 5:1 "Liepājas metalurga" labā, un saprotams, ka 2.puslaikā komanda nedaudz samazināja apgriezienus. Ventspilnieki pakāpeniski sūtīja laukumā savus galvenos triecienspēkus, arvien biežāk savērpa karuseli metalurgu vārtu priekšā, spēles izskaņā rezultātu izlīdzināja, taču mūsējo iekļūšanu finālā nespēja apdraudēt ne brīdi.

"Liepājas metalurgs": Krucs, Kļava, Ivanovs, Atmanāvičs, Zirnis, Rinkus, Zajarnijs, Kirhners, Dobrecovs, Katasonovs, Karlsons (Grebis, Kalns).

20.min. Katasonovs – 1:0, 44.min. Katasonovs – 2:0, 78.min – 2:1, 90.min. – 2:2.