Kurzemes Vārds

17:03 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūzikas studijai būs salonflīģelis

DURBES NOVADS. Noslēdzies konkurss par mūzikas instrumentu piegādi Durbes novada Mūzikas studijai, un par uzvarētāju tika atzīts vienīgais pretendents – Valmieras uzņēmums "Diker – M".

"Mūs nedaudz pārsteidza fakts, ka neviens no vietējiem uzņēmumiem neiesniedza savus pieteikumus konkursā, tomēr tāds nu ir fakts," sacīja Durbes Novada domes priekšsēdētājs Uldis Strazds. Viņš pastāstīja, ka ar instrumentu piegādātājiem šonedēļ tiks noslēgts līgums un jau oktobrī pirmie instrumenti Mūzikas studijai tikšot atgādāti.

Savukārt Durbes novada Mūzikas studijas vadītāja Aiga Tiltiņa, ko dekrēta atvaļinājuma laikā aizvietos pedagoģe Maija Erntsone, stāsta, ka studija saņems jaunu salonflīģeli "Jamaha", kas ir dārgākais pirkums. Tāpat studijas audzēkņiem būs iespēja vingrināties pie vairākiem lietotiem un meistara Kauķa atjaunotiem pianīniem "Rīga". "Sazinājāmies ar pazīstamo skaņotāju Eglīša kungu, kurš mums apstiprināja, ka šie instrumenti būs kvalitatīvi," sacīja A.Tiltiņa. Vēl par valsts piešķirto mērķdotāciju 8 tūkstošu latu apmērā bija iespēja iegādāties arī video un audiomagnetofonu mācību materiālu apguvei studijā.

Šajā mācību gadā Mūzikas studijai piešķirtas divas telpas Durbes vidusskolā, no kurām viena ir pilnībā studijas rīcībā, bet otru izmantos arī vidusskolas skolēni. "Esam iecerējuši ar laiku tur ierīkot tādu nelielu kamermūzikas zālīti," saka A.Tiltiņa.

Vienīgā problēma studijai ir ar finansējumu, jo pagaidām pašvaldība var sniegt tikai morālu atbalstu, bet nav gatava ieguldīt līdzekļus studijā, tāpēc visas izmaksas jāsedz pašiem vecākiem, un skološanās nauda studijā nav tā pati mazākā – 8 lati mēnesī. "Ir bērni, kas šīs dārgās maksas dēļ atteikušies no mācībām studijā, un visvairāk žēl, ka starp viņiem ir ļoti talantīgi audzēkņi," atzīst A.Tiltiņa, tomēr viņa lēš, ka arī šajā mācību gadā studiju apmeklēs ap 20 bērnu.

Durbes novada Mūzikas studija tika izveidota pagājušajā mācību gadā, tajā strādāja divas pedagoģes, bet bērniem bija iespēja mācīties klavierspēli un izkopt savas vokālās dotības.