Kurzemes Vārds

21:49 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Vai Jurkānam var pārmest?

Var saprast Latvijas politisko aprindu pārsteigumu, uzzinot, ka apvienības "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" līderis Jānis Jurkāns ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Kaut arī viņu saruna satura ziņā nebija nozīmīga, kaut arī tajā skanēja vispārējas frāzes un par kaut kāda jauna posma ievadīšanu abu valstu attiecībās ar šīs sarunas palīdzību nevar pat runāt, tomēr Jurkāns pēc Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas bija otrais Latvijas politiķis, kas ticies ar Krievijas valsts vadītāju. Jā, var saprast politiķu pārsteigumu, tikai ne sabiedrības vienas daļas pārmetumus Jurkānam.

Jebkura tikšanās ar citas valsts līderiem ir atzīstama, un jo sevišķi ar Krievijas, kura pret Latvijas vadītājiem ir visai atturīga. Tas viens. Otrs - būtu naivi iedomāties, ka kādas mūsu valsts partijas līderis, šajā gadījumā Jurkāns, tikšanos ar Kremļa vadītāju varētu izprasīt pats, nevis viņu paaicinātu Krievijas puse, pirms Saeimas vēlēšanām cenšoties piesaistīt šai partijai uz Austrumiem orientētu vēlētāju vēl lielāku atbalstu. Tāpat kā diez vai kāds apšaubīs, ka nejauša nav Maskavas mēra Jurija Lužkova izvēle ierasties Rīgā tieši pirms mūsu parlamenta vēlēšanām.

Tāpēc nevajadzētu pārmest Jurkānam, ka viņš apgāja savas valsts institūcijas un Maskavā nepauda Latvijas politikas oficiālās nostādnes. Jurkāns tikai paklausīgi darīja to, ko Maskava lika, un izmantoja Krievijas izspēlēto kārti priekšvēlēšanu spēlē, cerot pievērst lielāku uzmanību savai partijai. Drīzāk vajadzētu atzīt, ka Krievija, ar Jurkāna starpniecību atklāti parādot, kādu partiju tā balsta Latvijā un tātad kādus politiskus spēkus tā savās interesēs grib mūsu valstī redzēt, izdarījusi vērtīgu darbu. Tā pamodinājusi no apātiskā snauda vēlētājus, aktivizējot tos, kuriem kreiso spēku politika nav pieņemama. Un, jo vairāk šādu kairinātāju būs, vienalga, kādā virzienā, jo vairāk cilvēku sapratīs, ka 5.oktobrī jāapstiprina sava izvēle.

Andžils Remess