Kurzemes Vārds

19:35 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mūzika

Dziesma par pulkvedi skanēs Liepājā

Emīls Dreiblats

Turpinot vasarā aizsākto tradīciju Liepājas mūzikas cienītājus iepriecināt ar Krievijas populārāko grupu koncertiem, "Aizkalna reklāmas darbnīca" jau šosestdien liepājniekiem piedāvās grupas "Bi-2" koncertu "Kursas" koncertzālē. Šovasar Liepājā jau viesojās pazīstamā grupa "Mumiy Troll", nu pienākusi kārta nākamajiem ciemiņiem.

Grupa "Bi-2" popularitātes viļņa virsotnē pacēlās laikā, kad uz ekrāniem parādījās filma "Brālis 2", un tiem, kas šo slaveno grāvēju redzējuši, noteikti atmiņā būs palikusi skumjā dziesma par pulkvedi, kuram neviens neraksta. Ieraksti ar minētās filmas mūziku tika pārdoti visā bijušās PSRS teritorijā, un, daudzējādā ziņā pateicoties šai filmai, grupa "Bi-2" kļuva populāra arī Latvijā. Šobrīd tā ir viena no visvairāk koncertējošajām grupām, un pirms mēneša ar koncertturneju viesojās Kiprā.

Koncerta organizētājs Edmunds Aizkalns stāsta, ka gribējis sarīkot nelielu rokfestivālu ar kādas Krievijas grupas piedalīšanos. "Sestdienas vakarā pirms galvenajiem māksliniekiem uzstāsies, manupāt, Liepājas labākā hārdroka brigāde "Arkaim" un liepājniekiem labi pazīstamais orķestris "Mitrokhin's Master Band", bet tieši pusnaktī uz skatuves kāps grupa "Bi-2"," stāsta E.Aizkalns. "Negribējās to visu kaut kādā mērā saistīt ar politiku, bet jāsaprot, ka šāda mēroga koncertus sarīkot bez sponsoriem nav iespējams."

Grupa "Bi-2" Liepājā ieradīsies ar īpaši sūtītu autobusu no Maskavas. Sākotnēji bijušas problēmas ar viesnīcu rezervēšanu, jo sakarā ar "Liepājas metalurga" 120 gadu jubilejas svinību kulmināciju visi hoteļi un viesu nami jau esot aizsisti. Tomēr arī šī problēma veiksmīgi atrisināta, un grupa "Bi-2", gluži tāpat kā grupa "Mumiy Troll", nakšņos viesu namā "Roze". No grupas puses nekādas īpašās prasības koncerta rīkotājiem nav izvirzītas, ja nu vienīgi par īpašu prasību varētu uzskatīt pudeli pieczvaigžņu konjaka, kas jāpiegādā jau pirms uzstāšanās.

E.Aizkalns uzskata, ka jautājums par latviešu un krievu publikas atšķirībām ir pilnīgi nepamatots. "Karš sen ir beidzies," saka "Aizkalna reklāmas darbnīcas" īpašnieks. "Daži teic, ka "Kursa" esot krievu publikas izklaides vieta. Manuprāt, tā vienkārši ir viena no labākajām, ja ne labākā koncertzāle Liepājā. Vienīgā, kur var ietilpt 3000 skatītāju. Tur ir koka apdare, kas nodrošina lielisku skaņas kvalitāti," koncerta norises vietas izvēli skaidro E.Aizkalns. Par apsardzi koncertā gādās firma "Pentano". Vēl derētu iegaumēt, ka biļetes koncerta dienā būs dārgākas, tādēļ nevajadzētu kavēties ar to iegādi. Biļetes var nopirkt "Top" veikalos, arī tirgū "Rāmava".