Kurzemes Vārds

05:36 Trešdiena, 8. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Brūnā, rūgtā, saldā. Vispār - kafija...

Daiga Mikuļska

Viens saka, ka vispār nejūtas pamodies, ja no rīta nav iedzēris krietnu krūzi melnas, rūgtas kafijas. Cits ir pilnīgi pārliecināts, ka šis dzēriens viņam pilnīgi lieks, jo tā izslavētie efekti māņi vien esot. Tā arī speciālisti gadiem ilgi strīdas, vai kafija izraisa atkarību, vai arī ne.

Jā vai nē?

Tie pētnieki, kuri uzskata, ka kafija tomēr veicina atkarību, min pazīmes, kas liecina par tās trūkumu organismā. Proti, galvassāpes, nogurums. Kafija tiekot dzerta arī tad, ja rodas kādas fiziskas problēmas. Kafijai piemīt līdzīgas īpašības kā narkotikām, tā ir stimulējošs un uzbudinošs līdzeklis, kas izraisa pieradumu un ietekmē garastāvokli. Savukārt tie, kas mierina, uzskata - ja kafija būtu narkotiska viela, tā izraisītu tādu atkarību, kāda tik tiešām ir narkotiku lietotājiem un tad kafijas biznesam vajadzētu būt saistītam ar noziedzīgo pasauli. Kofeīns iedarbojoties savādāk nekā kokaīns, morfijs vai nikotīns, kas ātri izraisa atkarību.

Parasti jau ļaudis kafiju izvēlas tādēļ, ka šis dzēriens labi uzmundrina, un to tiešām veic dzēriena sastāvā esošais kofeīns. Tas stimulē centrālo nervu sistēmu un dod možumu. Kafiju lietojot mēreni, kofeīns neko ļaunu nenodarīs, bet pārspīlēt arī nevajag. Šīs vielas daudzums dzērienā atkarīgs gan no vietas, kur pupiņas augušas, gan maluma, ražošanas veida, no dzēriena pagatavošanas veida un arī krūzes lieluma. Šķirne "Arabika" esot ar mazāku kofeīna daudzumu nekā otra populārākā šķirne "Robusta".

Kafija melna kā Āfrikas nakts

Uzskata, ka dzēriena dzimtene esot Āfrika. Konkrētāk Etiopija. No turienes tā izplatījusies pa visu pasauli. Tikai 18.gadsimtā nonākusi Brazīlijā, kur nu iegūst vienas no lielākajām kafijas pupiņu ražām. Dzēriens esot pazīstams jau 1500 gadu. Pirmie kafiju kultivēt sākuši arābi, un 13.gadsimtā šī dzēriena baudīšana viņiem kļuvusi par ikdienišķu lietu. Pirmais kafijas sūtījums Eiropu sasniedzis 1615.gadā, un Vācijā sākotnēji kafiju pārdevuši aptiekās. Pirmais kafijas nams Vācijā dibināts 1677.gadā Hamburgā, bet Anglijā 1650.gadā Oksfordā. Londonā pirmā kafejnīca atvērta 1652.gadā.

Ziņu avoti vēsta, ka 1674.gadā visai aktīvas kļuvušas vairākas angļu lēdijas, kas pat iesniegušas lūgumrakstu Londonas mēram, jo nobažījušās par savu vīru dzimumspēju. Daži domā, ka šis lūgumraksts tapis tikai tādēļ, ka tolaik dāmām bijusi liegta ieeja kafijas namos. Petīcijā bija teikts: "...angļu džentlmeņu, kas bijuši spējīgākie darītāji kristīgajā pasaulē, panākumi beigušies, kad pretīgais dzēriens, vārdā kafija, izsusinājis viņu Svarīgo šķidrumu, neatstājot neko mitru, vien puņķainos degunus, neko stīvu, izņemot locītavas..." Ar kādu atbildi dāmas aplaimojis pilsētas galva, nav izdevies noskaidrot.

Kā pagatavot kafiju?

Paņēmieni vairāki. Klasiskais. Sasilda trauku, ieber maltu kafiju, uzlej karstu, ne vārošu ūdeni. Filtra metode. Šim nolūkam paredzēti dažādie kafijas automāti. Process nav ātrs, bet kad dzēriens gatavs, to nav ieteicams ilgāk par pusstundu turēt automātā, jo citādi tas kļūst rūgts. Prese. Speciāls trauks ar virzuļfiltru. Kafiju ieber traukā, aplej ar ūdeni, ļauj 2 - 4 minūtes ievilkties. Uzskata, ka tā var iegūt vislabāko kafiju, jo visas aromātiskās vielas paliek tasē. Espresso - ļoti stipra kafija, ko iegūst speciālā, hermētiskā iekārtā. Process straujš, kafija stipra. Vēl pievienojot saputotu krējumu, iegūst kapučīno. Vakuummetode. Jauna tehnoloģija, īpaši gatavošanas trauki, saka, ka arī dzēriens labs. Turku kafija. Vajag mazu trauciņu ar rokturi, kurā uzvāra ūdeni. Tad pievieno smalkākā maluma kafiju, nedaudz cukura. Visu vāra vēl trīs reizes!

Ko dzeram Liepājas kafejnīcās un restorānos?

Interesējoties par kafiju, autore zvanīja uz vairākiem Liepājas restorāniem un kafejnīcām, lai noskaidrotu, kādas šķirnes kafija tajās tiek piedāvāta. Izrādās, izvēle ir patiesi plaša, un visbiežāk tiek izmantotas pupiņas, ko samaļ turpat kafejnīcā. Tika nosauktas šādas kafijas šķirnes "Arabika", "Lavazza", "Professional Black Coffe", "Kronung", "Lofbergs Lila", "Black", "Robusta", "Merilld", "ArMani", "Paulig", "Clasic", "Tchibo". Tā kā, dodoties apgaitā pa restorāniem un kafejnīcām, par kafijas garšas vienveidību noteikti nebūs jāsūdzas.

Ko piedāvā restorānos? "Upē" - "Emerald", "Pastnieka mājā" - "Lavazza", "Vecajā kapteinī" - "Clasico", "Burā" - "Paulig", "Oskarā" - "Lavazza", "Senču sētā" - "Lavazza". Kā paskaidroja vairākos restorānos, pupiņas var būt no dažādām šķirnēm, vienas izmanto brokastīm, citas dienas gaitā, vēl citas vakarā. Nav arī tikai viena veida kafija. To variācijas ir dažādas un ar dažādām piedevām.

Ko pasniedz kafejnīcās? Kā pastāstīja gandrīz visi bārmeņi, tumšā dzēriena gatavošanai tiek izmantotas maltas kafijas pupiņas. "Aromātā" tā ir šķirne "Arabika", "Stīgā" - "Tchibo", "Trīs sivēni" - "ArMani", "Saktā ", "Našķī" - "Lofbergs Lila", "Lirā" - "Black", "Pablo", "Kristapā", "Domes kafejnīcā", "Autoklubiņā" - "Lavazza", "Bruno bārā" - "Merilld", "Ilzē - "Jacobs Kronung", "Cukurfabrikas kafejnīcā" - "Arabika", "Robusta" un 15 veidu aromatizētās kafijas.

Dzidra Treigute, Pētertirgus direktore: - Protams, bez kafijas nevar! To dzeru katru dienu. No rītiem mājās man kafiju gatavo vīrs. Visas septiņas dienas nedēļā, un dzeru to no īpašas tasītes. Tad arī pa dienu darbā, bet tad dzērienu gatavo sekretāre. Dažkārt iznāk visas četras tases dienā. Manuprāt, kafija ir tradīcija, rituāls, možums!

Andris Griģis, uzņēmējs: - Jāsaka, ka ar kafiju esmu uz "tu", bet tikai vienu krūzi dienā un noteikti tikai līdz pulksten vienpadsmitiem. Tāda ir šī kārtība! Dažkārt to dzeru mājās, bet parasti dzērienu darbā gatavo sekretāre. Krūze man tāda paliela...

Māris Birznieks, LPRPP štāba priekšnieks: - Katru rītu noteikti krūze kafijas ar krietnu karoti medus. Dažkārt tai pievienoju arī pienu. Darba dienas laikā nākas izdzert vairākas krūzītes, bet vakarā gan tēju. Man vislabāk garšo "Gevalia" vai arī "Merilld".

Aloizs Norkus, akciju sabiedrības "Liepājas Patērētāju biedrība" valdes priekšsēdētājs: - Darba dienās noteikti kafiju dzeru darbā. To gatavo sekretāre. Pa dienu izdzeru vienu vai divas krūzes, bet sestdienās, svētdienās, kad esmu mājās, pilnīgi bez tās varu iztikt!