Kurzemes Vārds

02:55 Otrdiena, 26. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Policisti ienāk skolās

Andrejs Rjabcevs

Nu jau vairāk nekā pusi mēneša gan Liepājas pilsētas, gan arī rajona mācību iestādēs biežāk nekā ikdienā manāmi cilvēki policijas formastērpos, īpašie dienesta suņi un pat eksperti, kas bērniem noņem pirkstu nospiedumus. Un iemesls tam nav kāds noziedzības uzliesmojums skolās, bet gan tas, ka visā Liepājas rajonā jau kopš septembra vidus norisinās Policijas dienas.

Kā stāstīja Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kārtības policijas Nepilngadīgo lietu inspekcijas priekšnieks Andris Kūla, Policijas dienās tiek aptvertas visas Liepājas izglītības iestādes, taču katrā skolā tās norit nedaudz citādāk. "Galvenais šo dienu uzdevums ir iepazīstināt skolēnus ar policijas darbu. Mēs negribam, ka policists pusaudzim asociējas ar kaut ko ļaunu un naidīgu – mēs rīkojam šīs tikšanās, lai viņi zinātu, kādos gadījumos policijas darbinieki viņus var aizturēt, kādos – sniegt palīdzību," skaidroja A.Kūla.

Tāpēc arī dažāda vecuma pusaudžiem ir sagatavotas dažādas nodarbības. Jaunākie bērni piedalās zīmējumu konkursos, vecāko klašu pārstāvji savukārt iepazīstas ar Operatīvās reaģēšanas grupas darbu, runā par atkarību no narkotikām, par dažādu policijas struktūru darbu un citām aktuālām lietām.

Pagājušās nedēļas nogalē šādas tikšanās ar skolēniem notika Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5.vidusskolā, Raiņa 6.vidusskolā, arī Priekules vidusskolā. Kā novēroja "Kurzemes Vārds", dažāda vecuma skolēni īpaši lielu interesi izrādīja par policijas eksperta-kinologa stāstījumu, kā arī speciālā dienesta suņa spēju demonstrēšanu. Skolēnos sajūsmu izraisīja tas, ka īpaši apmācītais policijas suns pēc ožas spēja noteikt, kāds priekšmets izņemts no penāļa. Kā uzsvēra policisti, tādējādi pusaudži labāk uzzināja, kā reāli suns palīdz nozieguma atklāšanā.

Arī daudzviet novadā kopš septembra vidus Policijas pārvaldes rajona iecirkņi rīko tikšanās reizes ar skolēniem, lai radītu viņiem pilnīgāku iespaidu par policistiem un viņu darbu. Kā stāstīja Priekules policijas iecirkņa nepilngadīgo lietu jaunākā inspektore Kitija Karazina, bērni ļoti atsaucīgi uzņēmuši šādas kārtībnieku vizītes. "Kad Īslaicīgās aizturēšanas izolatora darbinieki Priekules vidusskolā tikās ar skolēniem un piedāvāja nodemonstrēt pirkstu nospiedumu iegūšanas paņēmienus, sastājās tik liela skolēnu rinda, ka visus nemaz nebija iespējams apkalpot," stāstīja K.Karazina. Viņa arī piebilda, ka skolēniem (un jo sevišķi meitenēm) ne mazāk nozīmīgs bijis arī Operatīvās reaģēšanas grupas pārstāvju stāstījums un demonstrējums par iespējamo pašaizsardzību uzbrukuma gadījumā. "Šādas policijas dienas ir ļoti nepieciešamas lauku skolās, jo bērniem ne vienmēr ir tik labas zināšanas par policiju. Mums bija arī neliels dzejolīšu konkurss, un Virgas pamatskolas skolēni tā arī bija uzrakstījuši: "Mēs policiju nezinām,/ Tāpēc šurpu atbraucām..." Man prieks, ka bērni ir palikuši apmierināti un izglītotāki," rezumēja Nepilngadīgo lietu jaunākā inspektore.