Kurzemes Vārds

02:52 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Karosta iesaistās starptautiskā kultūras sadarbības tīklā

Sarmīte Pujēna

Karostas kultūras un informācijas centra "[email protected]" datormākslinieks Aleksandrs Emsis informē par jaunumiem. Centram, kas atvērts interesentiem katru darba dienu no pulksten 15 līdz 19, ir izveidojusies laba sadarbība ar dažādām starptautiskām un vietējām kultūras organizācijām, tiek veidoti kopīgi projekti, uzņemti viesmākslinieki, aktīvi tiek meklētas un izmantotas iespējas, lai Latvijas jaunie mākslinieki varētu piedalīties radošajās darbnīcās, festivālos un izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs

1996.gadā Eiropas Kultūras fonds sāka īstenot programmu "Art For Social Change" (AFSC), kuras galvenais uzdevums ir atbalstīt māksliniekus, kas strādā ar jauniešiem un bērniem, iesaistot viņus kultūras aktivitātēs un apmācot radošajās darbnīcās. Tādā veidā jauniešiem tiek dota iespēja izmantot savu brīvo laiku radoši, viņiem ir mērķis, uz ko tiekties – izstāde, izrāde, skate vai festivāls. Pērn tika nolemts dibināt dažādās valstīs lokālos koordinatorus – tā sauktos Resursu centrus, tā liekot pamatus starptautiskam kultūras sadarbības tīklam. Latvijā resursu centrs ir izvietots Karostas kultūras un informācijas centrā "[email protected]".

Resursu centrs ir kā krustpunkts gan māksliniekiem, kuriem ir iecere izveidot kādu pasākumu – festivālu, izstādi, radošo darbnīcu utt., gan jauniešiem, kuri labprāt piedalītos šādās radošajās aktivitātēs. Tāpat laipni tiek gaidīti kultūras darbinieki un mākslas mecenāti. 23. un 24.novembrī galerijā "K.Māksla", Atmodas bulvārī 6, notiks lekcijas par tēmu "Mediju komunikācija". Sestdien pulksten 16 "Ievads komunikāciju teorijā", svētdien pulksten 12 un 14 – "Vizuālā komunikācija".

Horvātijas televīzijā top ikmēneša raidījumu sērija, kurā 45 minūtes tiks demonstrēti īsi (līdz 15 minūtēm) eksperimentālas ievirzes videoklipi. Tiek gaidīti darbi arī no Baltijas valstīm. Savukārt no 6. līdz 16.janvārīm Eiropas Kultūras fonds Karostā organizē radošo teātra – video darbnīcu, ko vadīs teātra grupa no Amsterdamas "KASSYS". Pieteikumus uz šo darbnīcu var iesniegt līdz 29.novembrim. Pieteikuma anketu un sīkāku informāciju var saņemt centrā "[email protected]".