Kurzemes Vārds

02:31 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Zina, ka slikti, bet vai nedara?

Atis Dzērvēns, Liepājas pilsētas virsprokurors

Pastāvošā likumdošana nosaka, ka pašdarināto alkoholu pārdot nedrīkst, bet, ja ir vēlēšanās, to atļauts mājās gatavot un lietot savām vajadzībām. Tāda šobrīd situācija, ar kuru mums jārēķinās. Būtu savādāk, ja valstī būtu noteikts spirta monopols un noteikts, ka tādas un tādas darbības ar alkoholiskajiem dzērieniem drīkst veikt tikai valsts. Tagad tā nav, un alkoholu, nokārtojot attiecīgos dokumentus, var pirkt un pārdod jebkurš uzņēmējs.

Kārtības sargiem visgrūtākais, strādājot ar ļergas tirgotājiem, ir tieši šī pārdošanas fakta konstatācija, bet, ja tas nav noticis, tad arī tirgotāju nevar saukt pie atbildības. Jā, cilvēki uztraucas gan par ļergas točku esamību, gan runā par nodzirdīšanas kampaņu, bet kā katrai lietai, arī šai ir divas puses. Netirgotu taču, ja nebūtu kas pērk! Ja nebūtu cilvēku, kuriem vajadzība pēc šāda veida dzērieniem ir pati galvenā nepieciešamība. Neviens tirgotājs vai brūvētājs, piedāvājot savu preci, neskrien pa ielu pakaļ potenciālajiem klientiem. Tie, kuriem vajag, atrod īstās vietas.

Te varētu spriest par to, ko valsts galu galā domā par savas tautas veselību un cik tai tā svarīga. Cik valsts rūpējas, lai cilvēkiem būtu darbs, finansiālais nodrošinājums un drošības sajūta it visās dzīves sfērās. Bet vairāk kā skaidrs, ka, nemainot visas sabiedrības attieksmi pret dzeršanu, narkotikām, nekas arī strauji nemainīsies. Visi to zina, ka alkohols un narkotikas ir slikti, bet vai to nedara?

Varbūt skan skarbi, bet tā ir realitāte. Jo pasaulē viss attīstās. Ar laiku pašdarinātā brūvētāji izzudīs, jo nebūs vairs tāda pieprasījuma. Kādēļ? Pasaules pieredze liecina, ka tie, kas meklē apreibināšanās līdzekļus, alkoholu sāk aizstāt ar vieglajām narkotikām.