Kurzemes Vārds

02:04 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Veikts vēl viens solis tuvāk NATO

Juris Raķis

Piektdien Liepājā, Atmodas bulvārī 1, tika atklāta Baltijas valstu Ūdenslīdēju mācību centra 2.kārta. Celtniecības darbus veikusi firma "Cēsu būvnieks". Atklāšanas ceremonijā piedalījās LR Jūras spēku komandieris jūras kapteinis Ilmārs Lešinskis, Liepājas Pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, Liepājas Mācību centra komandieris komandkapteinis Rimants Štrimaitis un citas Nacionālo bruņoto spēku amatpersonas.

Ir izbūvētas kazarmas-kopmītnes, kurās divvietīgās un vienvietīgās labiekārtotās istabiņās varēs izmitināt 38 ūdenslīdēju kursantus. Pabeigts helikoptera nosēšanās laukums, piestātne Jūras spēku kuģiem un nojumes ūdenslīdēju laivām. Piestātni jau iemēģināja Jūras spēku mīnukuģis "Namejs", savukārt nolaišanās laukumu jau iemēģināja no Rīgas atlidojušais helikopters. Helikoptera nosēšanās bija reizē arī tests laukuma piemērotībai – no augšas labi varot redzēt gan izzīmēto "H" burtu, gan nosēšanās ugunis.

Jūras spēku komandieris I.Lešinskis pateicās Latvijas tautai, jo centrs tapis par nodokļu maksātāju naudu, kā arī atzina, ka mācību centrs ir lepnums ne tikai jūrniekiem, bet arī liepājniekiem. U.Sesks savā uzrunā atzīmēja, ka Liepāja ir pirmā pilsēta, kurā jau pirmajās dienās pēc Prāgas sammita paveras jaunas iespējas gan NATO, gan Latvijas bruņotajiem spēkiem.

Baltijas valstu Ūdenslīdēju mācību centrs tika atklāts 2001.gada 5.septembrī. Tā galvenais uzdevums ir sagatavot kuģu ūdenslīdējus un ūdenslīdējus - atmīnētājus Latvijas, Lietuvas un Igaunijas militārajām struktūrām. Gada laikā sagatavoti divi kuģu ūdenslīdēju kursi un ūdenslīdēju - atmīnētāju kurss. Drīzumā šeit tiks apmācīti arī Gruzijas un dažu citu valstu ūdenslīdēji. Nākotnē tiek plānota arī apbūves trešā kārta, kurā plānots sporta komplekss ar baseinu un Ūdenslīdēju aprīkojuma apkalpes centra būve.