Kurzemes Vārds

02:43 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Vai gaidīt uz citiem?

Andžils Remess

Arī šajā ieskatā lasītāju telefona zvanos un vēstulēs redakcijai negribu iejaukties repšistu un šķēlistu vai NATO piekritēju un noliedzēju savstarpējos strīdos. Lai katrs paliek pie savas taisnības, tā būs labāk. Tāpat negribu uzskaitīt pēdējā laika visbiežāk pieminētās tēmas, jo lielākā daļa no tām atkārtojas no nedēļas nedēļā, no mēneša mēnesī, jā, pat no gada gadā, tādējādi parādot, ka Liepājā nav neviena, kam patiesi rūpētu tikt galā ar šādām nejēdzībām.

Taču, diendienā klausoties un lasot šo sūdzēšanos, rodas iespaids, ka sūdzētāji savu misiju uzskata par paveiktu, ja ir piezvanījuši redakcijai, dažkārt pat kategoriski pieprasot, lai žurnālisti visu nokārto.

Nokārto, lai naftas produktu pārstrādātāji nepiesārņo gaisu. Nokārto, lai uzņēmumos laikus izmaksā algas. Nokārto, lai represētie svētkos saņem lielāku pabalstu. Nokārto, lai nepārdod ļergu, lai nepaaugstina dzīvokļu īri, lai puišeļi nespridzina bombočkas, lai katrs nebrauc pa Liepājas ielām ar tādu ātrumu, kā ienāk prātā, lai dzīvojamo māju priekšā neiekārto autostāvvietas, lai apgaismo ielas, lai parādnieki atdod parādus, ārsti pareizi ārstē slimnieku un tāda un tāda neatvilina sievām vīrus.

Mēs esam rakstījuši par dažādām negācijām un turpināsim rakstīt par tām, un paldies, ka lasītāji rosina pārcilāt, viņuprāt, vissasāpējušākās tēmas.

Taču ir ne viens vien jautājums, kur ar rakstīšanu nekas nav līdzēts, kaut arī katru dienu pierakstītu pilnu avīzi. Kur jārīkojas pašiem, ejot pa likuma noteikto ceļu, jo tā ir reālākā iespēja tikt līdz risinājumam. Nekādi negribu moralizēt par ļaužu aktivitātes trūkumu, par kūtrumu, par gaidīšanu, lai viņu vietā to izdara kāds cits. Tikai kļūst dīvaini, ja cilvēki, kuriem izstāsta, kā viņiem jārīkojas pašiem savās interesēs, izrāda vilšanos un labākā gadījumā atmet ar roku, sak, man jau neviens negrib palīdzēt.