Kurzemes Vārds

01:08 Sestdiena, 26. septembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Iereibuši policisti bārā izraisa konfliktu

Andrejs Rjabcevs

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē vakar ierosināta dienesta izmeklēšana par diviem policijas darbiniekiem, kas ārpus sava darba laika bija lietojuši alkoholu un reibuma stāvoklī izraisījuši konfliktu ar bāra apsargiem.

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze preses un sabiedrisko attiecību jautājumos Egita Guseva pastāstīja, ka vakarrīt ap pulksten 6.30 policijas Patruļrotas darbinieki Lielā ielā aizturējuši abus vīriešus, kas aptuveni pirms stundas bija izraisījuši konfliktu ar bāra "777" apsardzes darbiniekiem. Cik zināms, līdz kautiņam konflikts gan nav nonācis, taču abi policijas darbinieki uzvedušies nepiedienīgi un izaicinoši, tāpēc bāra darbinieki par notiekošo informējuši policijas dežūrdaļu. Aizturētie ir Kriminālpolicijas darbinieks Guntars B., kas dzimis 1977.gadā, un viņa vienaudzis Aivars M., kas strādā Grobiņas policijas iecirknī.

Policijas pārvaldē uzsākta dienesta pārbaude un tiek lemts jautājums par abu darbinieku atstādināšanu no amata Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas struktūrās. E.Guseva prognozēja, ka lēmums šajā lietā būs skarbs – abi policijas darbinieki par saviem pagājušās nakts nedarbiem bez mazākās žēlastības tiks atstādināti no ieņemamajiem amatiem. "Alkohols un policija nav savienojamas lietas. Ja kāds neciena savu darbu, ar formastērpu uzlikto pienākumu un godprātīgi strādājošos kolēģus, viņam nav vietas policijā," Policijas pārvaldes nostāju raksturoja pārvaldes priekšnieks Arturs Vaiteiks.

Atrod cilvēku līķus

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka šajās dienās pagaidām vēl nenoskaidrota vīrieša līķis atrasts Nīcas pagasta Bernātos. 50 – 55 gadus vecā vīrieša mirstīgās atliekas atradās ceļmalas grāvī, taču eksperti konstatējuši, ka vīrieša nāve iestājusies dabīgā ceļā.

Savukārt Pašvaldības policijas darbiniekiem 21.novembrī ap pulksten 9.05 palīdzību lūdza kāds vīrietis, kas stāstīja, ka viņa dzīvoklī Ģenerāļa Baloža ielā atrodas civilsievas mirstīgās atliekas. Pārbaudot vīrieša pausto informāciju, noskaidrojās, ka tiešām dzīvoklī mirusi 1970.gadā dzimusī sieviete. Vardarbīgas nāves pazīmes nav konstatētas.

Ap pulksten 15 Pašvaldības policijā tika saņemts izsaukums arī uz Flotes ielu 14, kur pie mājas siltumtrases atrodoties cilvēka līķis. Ierodoties notikuma vietā, kārtībnieki pārliecinājās par informācijas patiesumu un vīrieša līķi nodeva Valsts policijai, kas tālāk noskaidros mirušā personību. Vardarbīgas nāves pazīmes arī šajā gadījumā nav konstatētas.

Tranšejā atrod aviācijas bumbu

Kā pastāstīja Pašvaldības policijas Informācijas dienestā, ceturtdien ap pulksten 14 saņemts izsaukums uz Pulvera ielu, kur aptuveni 200 metru no krustojuma ar Cukura ielu uzņēmuma "Būvmehanizācija" darbinieki atrakuši lādiņu. Strādātāji netālu no elektrības transformatora ēkas rakuši tranšeju un uzdūrušies aviācijas bumbai. Līdz Zemessardzes Saldus bataljona sapieru ierašanās brīdim notikuma vieta tika apsargāta.

Avārijā cieš četrus gadus vecs bērns

Jau vairākas dienas Ceļu policijas darbiniekiem nākas izbraukt uz satiksmes negadījumu vietām Brīvības ielā. Lielākoties nelaimes gadījumi atgadījušies pašu autovadītāju neuzmanības dēļ – veicot pagrieziena manevru, netiek dota priekšroka pretim braucošajiem automobiļiem.

Arī ceturtdien ap pulksten 11 Ceļu policijas darbinieki saņēma ziņu, ka kārtējā avārija notikusi Brīvības ielā. Automašīnas "Audi 100" vadītājs vēlējies izdarīt kreisā pagrieziena manevru, sagaidījis luksoforā zaļo signālu, taču nav devis priekšroku pretējā virzienā braucošajai automašīnai "VW Golf". Liepājas Centrālajā slimnīcā nogādāts "Audi 100" pasažieris – 4 gadus vecais Dāvis.

Vīrieši piekauj un aplaupa pusaudzi

Kā pastāstīja Pašvaldības policijas Informācijas dienestā, 19.novembra vakarā ap pulksten 22 saņemts izsaukums uz M.Ķempes ielu 12. Šī nama kāpņu telpā divi nepazīstami vīrieši bija piekāvuši kādu 15 gadus vecu pusaudzi. Ierodoties notikuma vietā, kārtībnieki sastapa cietušo puisi ar redzamiem sejas sasitumiem. Viņš pats apgalvoja, ka viņam pienākuši divi vīrieši, atņēmuši velosipēdu un piekāvuši. Kopā ar cietušo apsekojot tuvējo apkārtni, tika aizturēti divi iespējamie uzbrucēji. 1978.gadā dzimušo Pāvelu P. un gadu vecāko Sergeju B. cietušais atpazina kā savus pāridarītājus. Abi aizturētie bija tādā alkohola reibumā, ka pirms nogādāšanas Valsts policijā Rakstvežu ielā 7, tos nācās aizvest atvēsināt Atskurbtuves telpās.